Trwa ładowanie...
d18d803

Warszawskie zoo świętuje ostatni weekend karnawału

W sobotę, 22 lutego warszawskie zoo zaprasza na świętowanie ostatniego weekendu karnawału razem z milusińskimi. W programie m.in. kąpiel szympansów w pianie, zabawy słoni, konkursy plastyczne i wystawa prac o zagrożonych gatunkach zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Viking - goryl nizinny zachodni
Viking - goryl nizinny zachodni (Facebook.com, Fot: ZOO w Warszawie)
d18d803

Wydarzenie „Zabawy zwierząt, czyli karnawał w ZOO” będzie prowadzone przez Wolontariuszy Warszawskiego Zoo.

Zabawa rozpocznie się o godz. 10.30 w hipopotamiarni. Uczestnicy wezmą udział w konkursie na najciekawsze przebranie karnawałowe pt. „Moje ulubione zwierzę” i pokazie mody karnawałowej. Dowiedzą się także, czy Pelagia i Hugo lubią się bawić.

W słoniarni od godz. 11.30 opiekunowie słoni będą opowiadać o ich ulubionych rozrywkach. Zdradzą m.in., na czym grywa słoń Leon.

d18d803

O godz. 12.15 w „starej” małpiarni odbędą się warsztaty konstruowania zabawek dla kapucynek. Stadko kapucynek żółtobrzuchych prosi o przyniesienie tekturowych pudełek po chusteczkach higienicznych. Przydadzą się też papierowe rolki np. po tapecie. Usłyszymy historie z życia małpek.

Szympansy i goryle czeka nie lada przygoda. O godz. 13.30 w Pawilonie Małp Człekokształtnych rozpocznie się kąpiel w pianie. Nie zabraknie innych karnawałowych atrakcji dla małp. Sympatycy mogą przynieść dla zwierzaków czyste, najlepiej silikonowe wiaderka, kocyki i bakalie.

Zobacz także: Osierocony koala tuli pluszowego misia. Wzruszające nagranie

Ekologia dla najmłodszych

Wolontariusze przypominają, że początek roku to czas karnawału, ale także czas postanowień. „Tego dnia zachęcamy Was do zrobienia ekologicznych postanowień noworocznych i do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Chronimy ginące GATUNKI – chronimy naszą PLANETĘ” - apelują na Facebooku. Dzieła, wykonane techniką dowolną można zgłaszać w Ptaszarni od godziny 10.30 do 14.30. Zwycięzca zostanie wyłoniony o godzinie 15. W nagrodę dostanie drobny upominek. Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na Facebooku Wolontariusza Warszawskiego ZOO.

Przez cały czas, od godz. 10.30 do 15. w Ptaszarni będzie trwało malowanie buziek i opowieści o piórach. Wspólnie z wolontariuszami będzie można wykonać własną maskę karnawałową. Można też zwiedzać trwałą wystawę prac plastycznych „Chronimy ginące GATUNKI – chronimy naszą PLANETĘ”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d18d803

Podziel się opinią

Share
d18d803
d18d803