Trwa ładowanie...

Warszawskie Zoo zaniedbuje niedźwiedzie polarne? Zoo dementuje plotki

Warszawskie Zoo zaprzeczyło pogłoskom, jakoby mieszkające tam niedźwiedzie polarne były zaniedbywane i borykały się z problemami ze zdrowiem. Zapewniło, że niedźwiedzie mają się dobrze.
Share
warszawskie zoo niedźwiedź polarny
warszawskie zoo niedźwiedź polarnyŹródło: Facebook.com, Fot: wARSZAWSKIE ZOO
d3xv72y

Internautów zaniepokoiło zdjęcie z Warszawskiego Zoo. Na jego podstawie stwierdzili, że jeden z niedźwiedzi polarnych jest zaniedbywany. Niektórzy sądzili nawet, że umiera.

Warszawskie Zoo stanowczo temu zaprzeczyło. Wyraziło zdumienie, że na podstawie jednej fotografii wysuwane są takie wnioski. Wyjaśniło, że niedźwiedzie czasem się brudzą, ale bynajmniej z tego powodu nie cierpią.

Nasze niedźwiedzie polarne mają na swoim wybiegu wysypaną korę, w której uwielbiają spać i tarzać się. Efektem takich zachowań jest to, że futro miśków czasem jest brudne... Wystarczy jedna kąpiel w basenach, do których zwierzęta mają stały dostęp, i niedźwiedzie znów są białe – stwierdziło Warszawskie Zoo w poście zamieszczonym na Facebooku.

d3xv72y

Zobacz też: Wygłodzona błądziła po mieście. Do miasta wszedł niedźwiedź po raz pierwszy od 40 lat

Czy zatem oczekujecie Państwo, że usuniemy korę z wybiegu po to, żeby nasze zwierzęta były cały czas idealnie czyste? One uwielbiają bawić się i tarzać w tej korze! Zresztą w warunkach naturalnych też z tą bielą różnie bywa... – dodaje placówka.

Zoo podkreśliło, że niedźwiedzie mają stały dostęp do wody. Korzystają też z klimatyzowanych pomieszczeń i są pod kontrolą weterynaryjną. Ponadto mają własnych opiekunów, którzy "poświęcają im mnóstwo czasu i serca".

d3xv72y

Warszawskie Zoo zachęca, by samemu się przekonać, że niedźwiedziom nic nie jest. Podkreśla, że wizyta w zoo to "najlepszy sposób zweryfikowania stanu naszych podopiecznych". Dodaje, że Gregor i Aleut najbardziej aktywni są w godzinach porannych i późnych popołudniowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3xv72y

Podziel się opinią

Share
d3xv72y
d3xv72y