Trwa ładowanie...
de7urqf

Warsztaty Familijne w Koperniku

Wrześniowe zajęcia weekendowe przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku 5-8 lat
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warsztaty Familijne w Koperniku
de7urqf

W Warsztatach Familijnych uczestniczą dzieci razem z rodzicami i opiekunami – wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania. Podczas zajęć znajdują rozwiązania wielu zagadek. Skąd się bierze prąd? Gdzie jest schowana muzyka na płycie CD? Dlaczego wiatr dmucha, kiedy chce? Dlaczego w słuchawce telefonu słychać osobę przebywającą bardzo daleko? To tylko niektóre tajemnice, które można rozwiązać podczas warsztatów.

Po zakończeniu zajęć ich uczestnicy mogą zabrać do domu materiały zawierające informacje, które nie tylko uzupełniają to, co zostało powiedziane podczas warsztatów, ale też umożliwiają przeprowadzenie kolejnych doświadczeń w domu.

Już 1 września podczas Warsztatów Familijnych zastanowimy się, „Dlaczego ciasto rośnie jak na drożdżach?” Podczas zajęć dzieci wybiorą się na grzybobranie obok Kopernika i wspólne poszukiwanie podgrzybków i maślaków. Zastanowimy się, czy wszystkie grzyby mają kapelusze? Dzieci dowiedzą się, czym różnią się zwykłe grzyby jadalne od drożdży i jak te ostatnie wyglądają pod mikroskopem. Sprawdzą, czym żywią się drożdże, i czy na pewno produkują dwutlenek węgla. Ich działanie poznają wyrabiając własne ciasto drożdżowe.

de7urqf

Warsztaty odbywają się w każdy weekend, a zapisy rozpoczynają się w poprzedzające je poniedziałki, poprzez infolinie Centrum Nauki Kopernik, tel. 22 596 41 00 lub numerem tel. 22 596 42 13. Infolinia jest czynna: poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 17.00 i sobota - niedziela w godz. 9.00 - 17.00 ( SZCZEGÓŁY NA STRONIE )

Uwaga! Można zapisać się tylko na najbliższe zajęcia; nie ma możliwości rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem. Liczba miejsc jest ograniczona. W zajęciach mogą wziąć udział tylko osoby zapisane.

Bilet wstępu na Warsztaty Familijne nie uprawnia do wejścia na wystawy stałe Centrum Nauki Kopernik.

Opłaty za udział w warsztatach: dziecko - 20 zł; rodzic/opiekun - 10 zł.

de7urqf

Podziel się opinią

Share
de7urqf
de7urqf