Trwa ładowanie...

Warsztaty z renowacji mebli czy kreatywnego projektowania. Niedługo rusza Wawa Design Festiwal!

W dniach 9-17 września 2017 odbędzie się już piąta edycja festiwalu.

Share
Warsztaty z renowacji mebli czy kreatywnego projektowania. Niedługo rusza Wawa Design Festiwal!
d117xoa

We wrześniu odbędzie się piąta edycja wyjątkowego festiwalu designu w stolicy. Tym razem pod hasłem "Uwodzeni", a ważnym punktem odniesienia będzie rzeka Wisła.

W dniach 9-17 września 2017 odbędzie się już piąta edycja Wawa Design Festiwal - wydarzenia, które podkreśla wartość dobrego wzornictwa, łączy doświadczonych twórców i pasje miłośników dobrego stylu, a także ma ambicję promować stołecznych projektantów.

W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem "Uwodzeni", a ważnym punktem odniesienia będzie rzeka Wisła. Miejscami ekspozycji wystaw, spotkań z twórcami dobrego designu są w tym roku: tradycyjnie od V lat Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25) i nowo powstałe Centrum Kreatywności (Warszawa, ul. Targowa 56). - W tym roku część wystaw, prezentacji, wykładów i warsztatów posłuży pokazaniu projektowania związanego z wodą, w tym też konkretnie z rzeką. Twórcy skupią się przede wszystkim na projektach dotyczących funkcjonowania społeczeństwa nad rzeką. To też nie przypadek, że festiwal rozpocznie się 9 września, w dniu Święta Rzeki Wisły – mówi Iwona Kowalczyk, dyrektor Wawa Design Festiwal.

Inicjatywa Warta Wisły

Wykorzystanie potencjału rzeki w budowaniu przestrzeni społecznie ważnych i użytecznych jest wspólną intencją Warszawy i Poznania, dlatego organizatorzy Wawa Design Festiwal oraz Poznań Design Festiwal postawili przed sobą wyzwanie poszukiwania oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań projektowych dla największych polskich rzek: Wisły i Warty. Projekty w Warszawie łączy hasło „Uwodzeni”, a poznańskie wystawy hasło „Urzeczeni”. Na Wawa Design Festiwal zagoszczą dwie wystawy z Poznania: "Urzeczeni" oraz "Temat Rzeka".

d117xoa

Co będzie się działo?

Główną wystawą będzie organizowana przez Miasto Szkutnia interaktywna wystawa "Uwodzeni wiosłem i dłutem". Od początku Festiwalu będzie można śledzić i wziąć udział w budowie drewnianej łodzi przez mistrzów stolarstwa. Cztery wystawy szkła artystycznego poświęconego wodzie i rzece przygotuje również Aleksandra Kujawska, artystka i kuratorka związana z Katedrą Szkła na ASP im. E.Gepperta. we Wrocławiu. Zobaczymy również prezentacje projektów i prototypów Zdrojów Ulicznych oraz wystawę mebli dla dzieci Uwodzeni Sklejką.

Integralną częścią Wawa Design Festiwal jest cykliczna wystawa "Projekt Warszawiak”, prezentująca prace stołecznych projektantów. W tym roku zgłosiło się ponad 40 projektantów. Finalnie na wystawie pokazane zostanie 18 projektów.

Design dla wszystkich

Wawa Design Festiwal jest także przestrzenią, w której specjaliści designu mogą wymienić się doświadczeniami, przekazać wiedzę innym, a także poszerzyć swoje kompetencje. Prawie każdego dnia festiwalu będą odbywać się specjalistyczne wykłady i warsztaty. Zaplanowany jest m.in. cykl „Rozmowy o designie”, konsultacje z architektem wnętrz pt. „Mieszkaj funkcjonalnie i estetycznie” i prezentacje „Pechakucha Warsaw Night” oraz cały cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci i całych rodzin.

Z myślą o twórcach przygotowywane zostały także wykłady i warsztaty „Kwestie prawne w zakresie twórczości projektanckiej”, kompetencje sprzedażowe projektanci będą mogli także podnieść na warsztatach sprzedażowych „Jak sprzedać swój projekt – warsztaty dla sektora kreatywnego”, a także poszerzyć swoją wiedzę na warsztatach z Materiałoznawstwa oraz warsztaty we współpracy z Kołem Naukowym Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

d117xoa

Miłośnicy designu i początkujący twórcy na pewno chętnie wezmą udział w spotkaniach warsztatowych. W zależności od zainteresowań, do wyboru będą m.in. „Warsztaty z renowacji mebli”, „Synergiczne wnętrze – jak funkcjonalnie i estetycznie urządzić mieszkanie”.

Inicjatywa

Wawa Design Festiwal powstał w 2013 r. z inicjatywy Iwony Kowalczyk oraz Kseni Kaniewskiej. U źródeł pomysłu na nowe, cykliczne wydarzenie w stolicy leżała potrzeba skupienia środowiska twórców, producentów i promotorów designu wokół idei kreatywnego projektowania i edukowania w zakresie wzornictwa przemysłowego. Organizatorzy z jednej strony chcą uświadamiać twórcom i przedsiębiorcom korzyści, jakie przynosi ich współpraca, a z drugiej strony pragną w interesujący i angażujący sposób pokazywać szerokiej publiczności, czym jest dobry design. Impreza od początku jest także ważnym forum do prezentacji projektów stworzonych przez stołecznych twórców i przeznaczonych dla Warszawy.

W 2016 r. Wawa Design Festiwal odwiedziło ponad 12 tys. osób. Partnerem organizacyjnym od początku jest stołeczne centrum artystyczne Soho Factory oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat Honorowy nad imprezą obejmuje Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Narodowe Centrum Kultury.

d117xoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d117xoa
d117xoa