Trwa ładowanie...

Wawer: policjant po służbie zatrzymał podejrzaną o rozbój

Kobiecie może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Share
Wawer: policjant po służbie zatrzymał podejrzaną o rozbój
d1so9ia

Policjant z wydziału kryminalnego w Wawrze będąc po służbie zatrzymał kobietę podejrzewaną o dokonanie rozboju. Rozpoznał ją po rysopisie podanym przez pokrzywdzoną kilka dni wcześniej. Jak wynika z ustaleń policjantów kobieta obezwładniła pracownicę sklepu rozpylając w jej kierunku nieznaną substancję, a następnie ukradła prawie 1000 zł i złoty pierścionek. Kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut rozboju.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wawra przyjęli zawiadomienie o rozboju. Pokrzywdzona podała rysopis kobiety, która weszła do sklepu i próbowała sprzedać jej perfumy. Gdy ta odmówiła ich kupna, w jej kierunku została rozpylona nieznana substancja. Zawiadamiająca poczuła się ociężale, nie była zdolna do jakiejkolwiek reakcji. Jak przez mgłę widziała sprawczynię wyjmującą pieniądze z szuflady, portfela oraz zdejmującą z jej ręki złoty pierścionek. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na kwotę prawie 1400 zł.

Kilka dni po zdarzeniu policjant z wydziału kryminalnego, w czasie wolnym od służby, zauważył na ulicy kobietę podejrzewaną o ten rozbój. Rozpoznał ją dzięki rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną. 54-letnia kobieta została zatrzymana.

d1so9ia

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanej zarzutu rozboju.

Może jej grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

d1so9ia

Podziel się opinią

Share
d1so9ia
d1so9ia