Trwa ładowanie...
d4gsn84

Wdarł się do pociągu i sterroryzował maszynistę, potem kazał mu ruszyć. Są zarzuty

Prokuratura złożyła wniosek o areszt na 3 miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wdarł się do pociągu i sterroryzował maszynistę, potem kazał mu ruszyć. Są zarzuty
d4gsn84

Nawet osiem lat więzienia grozi 35-latkowi, który wtargnął do pociągu towarowego w Legionowie, *zastraszył maszynistę, po czym kazał mu ruszyć. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty. *

Jak informuje TVN Warszawa, mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, który nosił znamiona pięciu przestępstw. - Było to sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, zmuszenie maszynisty, pod groźbą pozbawienia życia, do kontynuacji jazdy, pozbawienie wolności maszynisty i ranienie go, a także zniszczenie szyby w kabinie lokomotywy - poinformował TVN Warszawa Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Prokuratura złożyła wniosek o areszt na 3 miesiące.

d4gsn84

Sceny jak z filmu

Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 4.20 na stacji Legionowo-Przystanek. Pociąg, do którego wdarł się mężczyzna ciągnął za sobą 23 wagony towarowe. W środku było innych osób. Maszynista i porywacz przejechali razem półtora kilometra. W centrum Legionowa 35-latek wybił szybę w lokomotywie i zaczął uciekać.

Maszyniście w tym czasie udało się zawiadomić policję. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali na stację. Jak podało RMF FM, 35-latek uciekał między jadącymi po torach pociągami, ale policjantom udało się go złapać. Był bardzo agresywny.

Porywacz został przewieziony do szpitala na badanie krwi. Maszyniście nic się nie stało.

d4gsn84

źródło: RMF24.PL/TVN Warszawa

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Mieszkają w namiocie nad Wisłą. Dzięki temu mężczyźnie ich życie może się zmienić

d4gsn84

Podziel się opinią

Share

d4gsn84

d4gsn84