Trwa ładowanie...

We wtorek bez darmowej komunikacji. Jest decyzja ratusza

Prognozy przewidują, że jakość powietrza we wtorek się poprawi.

We wtorek bez darmowej komunikacji. Jest decyzja ratusza
d2783vm
d2783vm

Stołeczny ratusz zdecydował, że w najbliższy wtorek nie będzie darmowej komunikacji miejskiej. Jakość powietrza ma być lepsza.

W poniedziałek mieszkańcy stolicy mogą podróżować za darmo wszystkimi środkami komunikacji publicznej w pierwszej i drugiej strefie biletowej. Taka sytuacja związana jest z drastycznym pogorszeniem jakości powietrza i smogiem nad Warszawą . W niektórych miejscach normy zostały przekroczone wielokrotnie. W niedzielę było bardzo źle. Według danych WIOŚ poziom szkodliwych pyłów w centrum stolicy wynosił aż 437 µg/m3.

W poniedziałek popołudniu sytuacja się poprawiła. Jak więc będzie wyglądała komunikacja we wtorek? Okazuje się, że darmowych przejazdów nie będzie.

- Prognozy WIOŚ nie wskazują na tak duże przekroczenia natężenia pyłów zawieszonych, jakie obserwowaliśmy w niedzielę i poniedziałek – tłumaczy w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza . Dla miasta wprowadzenie darmowej komunikacji wciąż jest środkiem nadzwyczajnym. - Stosujemy go, gdy dane z WIOŚ wskazują, że przekroczenia norm są bardzo duże – podkreśla Milczarczyk.

d2783vm

Źródło: tvnwarszawa.pl/Wawalove

d2783vm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2783vm