Trwa ładowanie...
d1rlbcg

Weekend majowy się skończył, a śmieci pozostały. Szymon Hołownia komentuje

Tradycyjnie w majówkę Polacy grillują, jednak w tradycji nie mają wyrzucania śmieci do koszy. Szymon Hołownia w sieci pokazuje, jak wygląda podwarszawskie miasteczko dzień po majówce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kupa śmieci po majówce
Kupa śmieci po majówce (Facebook.com, Fot: Elżbieta Lesiak)
d1rlbcg

Dziennikarz Szymon Hołownia jest znany z tego, że zabiera głos w ważnych sprawach i nie szczędzi ostrych słów. Także obok tego nie mógł przejść obojętnie. - Majóweczka, więc wczoraj był grillik - pisze na Instagramie Hołownia. Dodając hasztagi #polskietradycje i #patriotyzwrealu.

Pod postem internauci także nie szczędzili gorzkich słów. - U nas są za małe kary, do tego każdy umywa ręce od odpowiedzialności. W moim mieście zbudowano piękny plac zabaw dla dzieci trzy lata temu. Teraz to prawie ruina, w której przebywa głównie młodzież i psy. Na moją uwagę w UM otrzymałam odpowiedź, że będą likwidować piaskownicę (bo psy), a młodzież też dziecko. Jesteśmy widać bogatym krajem! - pisze momentogram.pl. - Oj tam oj tam! Rozłoży się przecież za jakieś 400 lat - dodaje mrbarcinski. - Po co pisać Otwock, wystarczy napisać Polska, bo tak jest wszędzie - komentuje anna.masticoon. - Bo u nas grillowanie jest patriotyczne, a sprzątnie już nie, poza tym w polskiej tradycji jest wywożenie śmieci do lasu, a nie z lasu do domu, z lasu to grzyby albo jagody się nosi - tłumaczy bognasmolka.

d1rlbcg

W Warszawie taki widok nie tylko po majówce. Butelki po piwie i innych trunkach, opakowania po chipsach, pizzy, plastikowe siatki i kubeczki. Tak po każdym weekendzie wyglądają brzegi Wisły. - Dramat, wszędzie potłuczone szkło. Psa niosłem na rękach, żeby się nie zranił, aż w końcu zawróciliśmy. Smród moczu i piwa. Siatki plastikowe leżące w Wiśle - opowiadał dwa tygodnie portalowi metrowarszawa.gazeta.pl pan Łukasz.

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa tłumaczy, że na terenach, za których czystość odpowiadają, czyli m.in. ul. Wioślarska, czy Wybrzeże Kościuszkowskie, nie odnotowali w weekend majowy zaśmiecenia większego, niż w innych tygodniach. - Warszawiacy prawdopodobnie woleli spędzić majówkę poza miastem lub bliżej natury - wyjaśnia WawaLove Magdalena Niedziałek rzecznik ZOMW. Dodaje, że kosze uliczne i przystankowe ustawione przy ulicach mają aktualnie zwiększoną częstotliwość opróżniania, podobnie jak w innych uczęszczanych miejscach.

Zobacz także: Elżbieta Pawłowicz miażdży Patryka Jakiego. "Niszczy ludzi”

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Długa lista strat po finale Pucharu Polski. Stadion Narodowy w bardzo złym stanie

d1rlbcg

Podziel się opinią

Share

d1rlbcg

d1rlbcg