Trwa ładowanie...

Weź udział w akcji społecznej „Żonkile”!

Zostań wolontariuszem podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Weź udział w akcji społecznej „Żonkile”!
d3oplnh
d3oplnh

Zbliża się 70. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich jako organizator i Muzeum Powstania Warszawskiego jako współorganizator przygotowują wspólną akcję społeczno-edukacyjną poświęconą pamięci bohaterów Powstania w Getcie Warszawskim.

Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile” zainauguruje obchody rocznicy. Żonkil symbolizuje pamięć, szacunek i nadzieję. Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania w Getcie, który przeżył wojnę, co roku składał pod pomnikiem Bohaterów Getta bukiet złożony z żółtych kwiatów, często właśnie z żonkili. Odwołując się do tego prostego, a zarazem wyrazistego symbolu, organizatorzy chcą zaangażować w obchody mieszkańców Warszawy i innych miast, a także turystów z zagranicy. Na ulicach stolicy będą rozdawane znaczki-żonkile*. Przeprowadzona też zostanie akcja edukacyjna na ulicach, w szkołach. Na skwerach i w kwietnikach w wybranych punktach miasta zasadzone zostaną żonkile.* Wszystko po to, by przypomnieć o heroicznym Powstaniu i likwidacji warszawskiego getta, która niemal położyła kres społeczności warszawskich Żydów.

Oprócz akcji „Żonkile”, program obchodów obejmie wiele innych wydarzeń kulturalnych, w tym

m.in. koncerty, debaty i pokazy filmowe. Wydarzenia trwać będą od 19 kwietnia do 16 maja 2013.

5 lutego Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczną rekrutację wolontariuszy. Wyłonione osoby wezmą udział w szkoleniach organizacyjnych i merytorycznych. Podczas szkoleń będą miały okazję zobaczyć jak działają nowoczesne instytucje kultury, poznać wojenną historię Warszawy, oraz historię Żydów polskich.

d3oplnh

Informacje na temat możliwości podjęcia wolontariatu w ramach obchodów będą dostępne na stronach:

www.jewishmuseum.org.pl

d3oplnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oplnh