Trwa ładowanie...
dh20ngb

Wezwała karetkę bez powodu. Ratowników przywitała siekierą

Mieszkanka Góry Kalwarii zadzwoniła po pomoc, bo jedna z przebywających w domu osób miała się "źle poczuć". Gdy ratownicy przybyli na miejsce, otworzyła im z siekierą w rękach, używając przy tym niecenzuralnych słów. Zachowywała się na tyle agresywnie, że trzeba było ją obezwładnić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanej 45-latce postawiono dwa zarzuty karne
Zatrzymanej 45-latce postawiono dwa zarzuty karne (KPP w Piasecznie)
dh20ngb

W środę wieczorem wezwano pogotowie do mieszkania w podwarszawskiej Górze Kalwarii. Według ustaleń policji przyczyną interwencji medyków miało być "złe samopoczucie" jednego z domowników. Gdy ratownicy przyjechali pod wskazany adres, zastali wewnątrz wściekłą 45-latkę.

Jej reakcja mocno zaskoczyła przybyłych. Zamiast słów wdzięczności, w stronę pracowników pogotowia poleciały przekleństwa. Zwrócenie jej uwagi na niewłaściwe zachowanie i bezzasadne wezwanie, tylko zaogniło całą sytuację.

Wzburzona kobieta sięgnęła po siekierę i zagroziła, że ją wykorzysta. "Ratownicy obezwładnili ją i przekazali wezwanym na miejsce policjantom z komisariatu w Górze Kalwarii" - informuje KPP w Piasecznie. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latkę i przeprowadzili badanie alkomatem. Jego wynik wskazał na 2 promile alkoholu w organizmie.

dh20ngb

"Zostały jej przedstawione dwa zarzuty karne, za znieważenie oraz za kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2" - wyjaśniają policjanci z piaseczyńskiej komendy.

Jeszcze w czwartek wszystkie zebrane materiały związane ze sprawą zostaną przekazane do prokuratury rejonowej w Piasecznie. Policja w komunikacie przypomina, że "lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu".

Przeczytaj też: Turystka z Warszawy groziła ratownikom TOPR. Opisali ją w kronice

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dh20ngb

Zobacz także: Niepokojące wyznanie Bartosza Kramka. "Groźby pozbawienia życia"

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb