Trwa ładowanie...
Marta Gostkiewicz
25-02-2020 11:18

Wiadukt mostu Poniatowskiego już przejezdny

Zakończył się remont wiaduktu na moście Poniatowskiego. Wiadukt jest już w pełni przejezdny. Wkrótce zasadzone zostaną nowe drzewa.

Wiadukt mostu Poniatowskiego już przejezdnyŹródło: Materiały prasowe, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d3rq85y
d3rq85y

O zakończeniu prac poinformował Zarząd Dróg Miejskich. W trakcie remontu stare, zużyte spoiny i elementy kamienne zostały zastąpione nowymi. Odkopano i naprawiono skrzydła wiaduktu. Zniszczone fragmenty balustrad przeszły renowację, a ich elementy stalowe zyskały zabezpieczenie antykorozyjne.

Zupełnie nowa jest też nawierzchnia jezdni, którą solidnie podbudowano. Wybudowany został nowy system odwodnienia, którego brak powodował rozluźnienie gruntu i powstawanie odkształceń.

Podczas renowacji zdecydowano o rozszerzeniu zakresu prac. Obecnie wykonawca odtwarza balustrady na moście Poniatowskiego w rejonie przejścia dla pieszych u szczytu wiaduktu. Aby poprawić bezpieczeństwo, powstanie dodatkowa bariera energochłonna na zakręcie przy jezdni w kierunku Wisłostrady.

W trakcie prac konieczne było wycięcie drzew, które rosły na skarpie bardzo blisko obiektu. W związku z tym w marcu zasadzone będą nowe drzewa. Szczegóły nasadzeń zostały uzgodnione ze stołecznym Zarządem Zieleni. W rejonie Powiśla pojawi się ok. 30 nowych drzew, większość na ul. Solec. Ze względów praktycznych zieleń nie powinna jednak rosnąć tak blisko wiaduktu, jak do tej pory. Sadzenie drzew rozpocznie się w marcu.

Nad pracami cały czas czuwał konserwator zabytków. Konstrukcja ceglanego wiaduktu, wybudowana w 1910 r., ma ponad 100 lat. Mijający czas i ciągła eksploatacja sprawiały, że stan techniczny wiaduktu stale się pogarszał. Łączny koszt remontu przekroczył 4 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3rq85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq85y