Trwa ładowanie...

Wiceminister MON chce, by saperzy wysadzili PKiN. "To fajne ćwiczenie"

Bartosz Kownacki chce zrobić prezent warszawiakom na 100-lecie niepodległości.

Share
Wiceminister MON chce, by saperzy wysadzili PKiN. "To fajne ćwiczenie"
d24aqfe

Według wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, "wojskowi saperzy daliby sobie radę z wysadzeniem Pałacu Kultury." - To fajne ćwiczenie, dobre szkolenie i fajny prezent na 100-lecie niepodległości - stwierdził Bartosz Kownacki.

Wiceminister MON był gościem Radia Zet. Kownacki powiedział, że "zburzenie Pałacu Kultury na 100-lecie niepodległości to byłby fajny prezent dla nas wszystkich." - Jeżeli tylko będzie zgoda na zrobienie tej dobrej rzeczy, to wojsko może podjąć się tego zadania. Nie powinno być problemu u2013 uznał polityk.

Według niego, saperzy bez wątpienia daliby radę z tym nietypowym zadaniem. - To fajne szkolenie i ćwiczenie dla nich u2013 uważa wiceszef resortu. Kownacki dodał, że dla jego pokolenia Pałac Kultury jest symbolem "nieudolności całej patologii III RP".

- Można przyjąć, że jest pomnikiem sowieckiej okupacji w Polsce, ale zajmuje ogromny obszar. Wolałbym, żeby w tym miejscu Warszawy było takie prawdziwe city biznesowe, gdzie zmieściłoby się kilka wieżowców ciekawych architektonicznie u2013 podkreślił minister. Zdaniem Kownackiego, "nie ma się czym szczycić" i przykre jest, że większość ludzi przyjeżdzających do Warszawy pamięta Pałac Kultury, a nie Kolumnę Zygmunta, Starówkę, czy Łazienki.

d24aqfe

Źródło: Radio Zet

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Radny PiS pyta Gronkiewicz-Waltz, czy upamiętni inne samospalenia. Jest pismo

d24aqfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24aqfe
d24aqfe