Trwa ładowanie...

Wiceprezydent Warszawy zabrał głos w sprawie łuku triumfalnego. "Decyzja nie została podjęta"

Projekt chce ufundować między innymi arystokrata Jan Żyliński.

Wiceprezydent Warszawy zabrał głos w sprawie łuku triumfalnego. "Decyzja nie została podjęta"
d1jc8es
d1jc8es

Jacek Wojciechowicz odniósł się na Facebooku do spekulacji, jakoby ratusz podjął już wiążącą decyzję co do jego budowy. Wiceprezydent stolicy na swoim profilu napisał: "Zostały złożone cztery inicjatywy budowy łuku dla uczczenia Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Każda z nich różniła się co do lokalizacji, formy a także sposobu procedowania samej idei." Podkreślił ponadto, że konkurs jaki planuje miasto, nie stanowi żadnego zobowiązania co do wyboru konkretnej koncepcji.

Poza tym sama lokalizacja, która została wstępnie wybrana musi uzyskać zgodę konserwatora zabytków. Jeśli odpowiedź z jego strony byłaby negatywna, to prawdopodobnie trzeba będzie wybrać nowe miejsce dla upamiętnienia bitwy. Wiceprezydent Warszawy stwierdził też, że inicjatorzy dostaną możliwość zaprezentowania swojej propozycji mając pełną świadomość, iż wybrana koncepcja zostanie jeszcze poddana szerokim konsultacjom społecznym. **

Przypomnijmy, że łuk miałby powstać w Osi Saskiej na ulicy Marszałkowskiej na wysokości Ogrodu Saskiego. Jednym z pomysłodawców jest Jan Żyliński - arystokrata, milioner i jak sam o sobie mówi - filantrop, na co dzień mieszkający w Londynie. Pisaliśmy o tym tutaj .

d1jc8es
d1jc8es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jc8es