Trwa ładowanie...
dhwbfy0

Wideo z Warszawą w tle: Stolica w 3D VR

Porównajcie obie wersje filmu!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wideo z Warszawą w tle: Stolica w 3D VR
dhwbfy0

Technologia VR 3D rozwija się z prędkością światła. Obecnie, oprócz profesjonalnego sprzętu, na rynku znajdziemy też okulary za kilkadziesiąt złotych. Tzw. cardboard, czyli nakładkę 3D na samrtfon można nawet przygotować samodzielnie. Rośnie też lawinowo liczba kręconych pod tę technologię filmów. Jeden z nich, małą "Wizytówkę Warszawy", możecie zobaczyć już dziś, na naszych stronach.

VR to skrót od virtual reality, czyli rzeczywistości wirtualnej. Do tej pory kojarzyliśmy go tylko z grami, lub wirtualnymi wycieczkami po wykreowanych przez grafików światach, do których były potrzebne specjalne (i drogie) okulary. Od jakiegoś czasu kręci się zwyczajne filmy, specjalnie pod cardboardy, które można zakupić już za koło 30 zł lub zmontować samemu. Taki zestaw w pełni nie odda tego, co oferują profesjonalne okulary, ale pozwoli nam na wyjątkowe doznania optyczne oraz "wejście" w oglądaną rzeczywistość. W sieci bez problemu znaleźć można schemat i instrukcję, jak taki cardboard wykonać.

Poniżej możecie zobaczyć film, w którym główną rolę gra Warszawa. Jest to pierwszy materiał przedstawiający stolicę, przygotowany w technologii VR 3D. - Strasznie chcielibyśmy rozwijać ten projekt i pokazać w ten sposób wiele ciekawych, niezbadanych miejsc - mówi WawaLove.pl Kamil Przybysz, z VRtake, firmy która zrealizowała film. - Bardzo zależy nam na tym, aby te zakątki były wybrane przez społeczność zakochaną w Warszawie - dodaje młody twórca. "Wizytówka" została przygotowana w dwóch wersjach: 3D VR dla cardboardów, oraz w 2d, dla tych, którzy się jeszcze nie zapoznali z tą techniką.

dhwbfy0

Film w wersji 3D

Film w wersji 2D

Zobaczcie też inne filmy z cyklu "Wideo z Warszawą w tle

dhwbfy0

Podziel się opinią

Share
dhwbfy0
dhwbfy0