Trwa ładowanie...
d4etgi0
opieka

Widzisz jeża? Zabierz go do domu: "w mróz nie ma żadnych szans na przeżycie"

Jak podaje IMGW, czeka nas chwilowe ocieplenie, a po weekendzie znów nadciągnie chłodniejsze powietrze. Dla niektórych zwierząt, w tym jeży, które budzą się wcześniej ze snu, tak niskie temperatury mogą okazać się mordercze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeż, który raz się obudzi, nie zahibernuje ponownie.
Jeż, który raz się obudzi, nie zahibernuje ponownie. (123RF.COM)
d4etgi0

Ośrodki opieki nad zwierzętami przygotowały specjalne ogłoszenia, które ostatnio pojawiły się na ulicach Warszawy. Informują, że mróz może być bardzo groźny dla jeży. "Jeż, który nie hibernuje, i którego spotkacie w ogrodzie, parku, na ulicy czy gdziekolwiek indziej w obecnych warunkach pogodowych, nie ma żadnych szans na przeżycie” - czytamy.

Jak wyjaśniają autorzy ogłoszenia, jeż, który raz się obudzi, nie zahibernuje ponownie. "Zamarznie najbliższej nocy, kiedy temperatura spadnie poniżej - 10 stopni".

    Facebook.com
(Facebook.com, Fot: Żoliborz Moje Miasto)

Co robić, gdy zobaczymy jeża? "Należy zabrać do domu, powoli ogrzać, podać wodę i zadzwonić po pomoc do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt" - proszą opiekunowie.

d4etgi0

Poniżej podano dwa numery telefonów, pod które można dzwonić. To Ośrodek Rehabilitacji Jeży "Jerzy dla Jeży" w Kłodzku (tel. 505 140 960) oraz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt "Jeżurkowo" w Skierdach pod Warszawą (tel. 606 950 949).

Opiekunowie zwierząt apelują o opiekowanie się jeżami tylko w czasie dużych mrozów. Latem, gdy temperatury nie są dla nich niebezpieczne, należy je zostawić w spokoju.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Pomagał Żydom w trakcie wojny. Wojewoda zdekomunizował ulicę z jego nazwiskiem

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0