Trwa ładowanie...

Wiecej kursów autobusowych z Warszawy do Łodzi

Konkurencja dla kolei rośnie w siłę

Wiecej kursów autobusowych z Warszawy do Łodzi
dqmsbes
dqmsbes

Rozszerza się oferta komunikacji autobusowej pomiędzy Łodzią a Warszawą. Sześć kursów dziennie ma połączyć łódzki Dworzec Kaliski bezpośrednio z centrum stolicy. Autobusy obsłużą też warszawskie lotnisko im. F. Chopina. O jedno zwiększy się także liczba połączeń do Modlina - dowiadujemy się z "Rynku Kolejowego".

Liczba pociągów pomiędzy Łodzią a Warszawą powoli, jednak systematycznie spada. W styczniu kursów PKP Intercity i Przewozów Regionalnych było w sumie 26. Dziś jest ich o jeden mniej, w tym pięć z nich kierowanych jest na dworzec Warszawa Gdańska zamiast na dworce Zachodni, Centralny i Wschodni. Dwa jadą objazdową trasą przez Piaseczno. *Wszystko przez trwający remont na trasie Łódź – Skierniewice – Warszawa i prace na stołecznej linii średnicowej . *

dqmsbes

Stąd też konkurencja autobusowa ma powody, by rozszerzać ofertę. Przewoźnik, który obsługuje połączenie pomiędzy Łodzią i Warszawą, zwiększa liczbę kursów i zmienia ich trasę tak, że autokary obsłużą przystanek w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Centralnego (do tej pory autobusy przystawały przy stacji metra Młociny). *Autobus będzie kursować sześć razy dziennie (dotychczas były trzy kursy). Czas przejazdu pomiędzy sąsiadującym z kolejową Łodzią Kaliską dworcem autobusowym a centrum Warszawy *będzie porównywalny z czasem podróży koleją i wyniesie 2 godz. 15 min. Dodatkowym atutem połączenia ma być obsługa lotniska im. Chopina z odjazdami dostosowanymi do godzin lotów popularnych tanich linii lotniczych. Cztery z sześciu kursów dojadą także do lotniska w Modlinie. Bilet w jedną stronę można będzie kupić już za 9 zł.

Dodatkowym atutem jest stabilny rozkład niezależnie od dnia tygodnia oraz odjazdy w porach, w jakich nie kursuje żaden przewoźnik kolejowy – np. o północy z Warszawy. Na pokładzie jest darmowe wi-fi.

Oprócz sześciu kursów ModlinBusa swoje połączenia uruchamiać będą także Souter Holdings (PolskiBus.com – 19 par) oraz Mobilis, Polbus i PKS Białystok (po jednej parze).

dqmsbes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqmsbes