Trwa ładowanie...
d3u9si3

Wielbiciele Potwora Spaghetti będą pikietować pod Ministerstwem!

"Stroje pirackie, durszlaki oraz inne pastafariańskie gadżety mile widziane"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielbiciele Potwora Spaghetti będą pikietować pod Ministerstwem!
d3u9si3

- Drodzy pastafarianie i przyjaciele pastafarian! Prowadzimy działania prawne i tylko prawne, by w końcu władze wpisały nasz kościół do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Odwołanie od decyzji uchylającej postępowanie rejestracyjne zostało wysłane do Ministerstwa. Przysługuje nam jeszcze prawo do zgromadzeń. - informują Wielbiciele Latającego Potwora Spaghetti , którzy zapraszają wszystkich na pikietę organizowaną w sobotę, 15 listopada o godzinie 11.00, przed Ministerstwem Administracji I Cyfryzacji przy Królewskiej 27.

Stroje pirackie, durszlaki, koszulki z wizerunkiem Potwora, bannery oraz inne pastafariańskie gadżety mile widziane.

Pastafarianie zapraszają wszystkich, nie tylko wyznawców Potwora. - Niech minister przekona się, że nie porzucimy naszej wiary i nie spoczniemy w dążeniach. Sobota, centrum Warszawy, dogodna godzina śniadaniowa. Przybądźcie. - czytamy na stronie wydarzenia

d3u9si3

Warszawscy wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti są wyjątkowo aktywni. Spotykają się regularnie, a w czerwcu 2014 roku na Pradze Północ odbył się pierwszy w stolicy (a drugi w Polsce) ślub w obrządku tego kościoła. Ceremonia odbyła się na podwórku przy ul. 11 Listopada, a przybyli (wyjątkowo licznie) goście zostali poczęstowani makaronem (wideo poniżej).

Pastafarianizm narodził się w czerwcu 2005 roku, w USA.W lipcu 2012, polscy pastafarianie złożyli formalny wniosek o wpis swojego kościoła do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych prowadzony przez Ministra Administracji i Cyfryzacji, który rozpatrując sprawę, powołał biegłych religioznawców. Uznali oni, że Kościół Latającego Potwora Spaghetti "może być uznany za wspólnotę religijną w zakresie indywidualnym i prywatnym, natomiast nie może zostać uznany za wspólnotę religijną w zakresie urzędowym". 8 kwietnia 2014 Wojewódzki Sąd Administracyjny wyrokiem uchylił decyzje Ministra Administracji i Cyfryzacji, jednak w październiku 2014 roku minister wydał kolejną decyzję o odmowie rejestracji Kościoła.

"Potworna Pikieta" odbędzie się właśnie przeciwko decyzjom ministerstwa.

Przeczytajcie też: Na spotkaniu warszawskich pastafarian

d3u9si3

Podziel się opinią

Share
d3u9si3
d3u9si3