Trwa ładowanie...
d2vt2ua

Wielka akcja CBA w Wólce Kosowskiej. 300 funkcjonariuszy zatrzymało 18 osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło spektakularną akcję w podwarszawskiej miejscowości. Rozbito grupę przestępczą, która miała wyprowadzić z Polski prawie 9 mld zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. Centrum Handlowe w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej [zdj. archiwalne]
Mazowsze. Centrum Handlowe w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej [zdj. archiwalne] (Agencja Gazeta, Fot: Albert Zawada)
d2vt2ua

Warszawska delegatura CBA nad tą sprawą pracowała od kilku miesięcy. Działania były prowadzone wraz z Prokuraturą Regionalną w Warszawie.

Śledczy ustalili, że na terenie Wólki Kosowskiej działa duża grupa przestępcza. Jej członkowie za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowali za granice Polski pieniądze. Zdaniem CBA, chodzi o co najmniej 8,6 mld zł.

Wielka akcja CBA w Wólce Kosowskiej

Przestępcy działali w 26 firmach zarządzanych przez obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy. Wszystkie prowadziły swoją działalność gospodarczą na terenie Wólki Kosowskiej.

d2vt2ua

Zobacz też: Koniec "Czarnego Kota". Wewnątrz rozrzucone dokumenty i połamane meble

Skąd pochodziły skradzione pieniądze? Otóż firmy nie składały sprawozdań finansowych do KRS albo składały je z nieprawdziwymi danymi. W dokumenty wpisywano zaniżone obroty i dochody.

CBA wyjaśnia w specjalnym komunikacie, że w ten sposób "Skarb Państwa poniósł znaczne szkody z tytułu nieuiszczanych podatków VAT i CIT. Trwa wyliczanie, ile dokładnie wynoszą straty".

d2vt2ua

Wielka akcja CBA w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 18 osób

W środę rano CBA zatrzymało 18 osób. W akcję zaangażowano prawie 300 agentów Biura oraz Straż Graniczną i Żandarmerię Wojskową.

Wśród zatrzymanych jest prezes krajowej instytucji płatniczej oraz pięć osób zarządzających firmą. Pozostali zatrzymani to osoby, które wyprowadzały pieniądze z Polski. Wszyscy mogą usłyszeć zarzuty jeszcze w środę.

Śledczy przeszukali mieszkania oraz siedziby poszczególnych firm. Funkcjonariusze zastrzegają, że sprawa nie jest zamknięta i wkrótce mogą zatrzymać kolejne osoby.

Źródło: CBA

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vt2ua

Podziel się opinią

Share
d2vt2ua
d2vt2ua