Trwa ładowanie...

Wielka awaria na budowie metra! Osunęła się ziemia w centrum Warszawy!

Ewakuowano ludzi z dwóch budynków. Marszałkowska zamknięta!

Wielka awaria na budowie metra! Osunęła się ziemia w centrum Warszawy!
d45zoqu
d45zoqu

Jak poinformowało˙w specjalnym komunikacie konsorcjum AGP Metro, w nocy podczas wykonywania wykopu podstropowego pękł wodociąg w pobliżu budynku przy ul. Świętokrzyskiej 20. „Wyciekająca woda dostała się także do wewnątrz konstrukcji stacji C11 Świętokrzyska. W związku z bliskim sąsiedztwem tego budynku, ewakuowano jego mieszkańców. Obecnie prowadzimy prace zabezpieczające, a także analizy przyczyn zdarzenia” - czytamy w komunikacie.

Około godz. 6.00 rano ewakuowano blisko 100 osób z dwóch budynków. Mieszkańcom dano dwie minuty na wyjśćie z mieszkań. Zamknięto też Marszałkowską. Dla ewakuowanych zostały organizowane tymczasowe miejsca pobytu - na razie w podstawionych autobusach. Jeśli przez osunięcie ziemi mieszkańcy nie będą mogli wrócić do domów, władze miasta postarają się zapewnić im schronienie. W okolicznych budynkach odcięto prąd, gaz i wodę. Mieszkańcy skarżyli się, że w powietrzu czuć było gaz, wyłączono więc go na prawie całym odcinku Świętokrzyskiej!

Zamknięto awaryjnie Marszałkowską na odcinku rondo Dmowskiego - Królewska. Kierowcy korzystają z objazdów. Nastąpiły duże zmiany w komunikacji miejskiej - szczegóły znaleźć można na stronach ZTM.

d45zoqu

Pierwsza linia metra na razie kursuje normalnie, a ZTM nie planuje jej zamykać. Na miejscu są wszelkie służby: straż pożarna, policja oraz nadzór budowlany. Na razie nie wiadomo, kiedy uda się naprawić awarię.

d45zoqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45zoqu