Trwa ładowanie...
d4m6kda

Wielka dziura na Polu Mokotowskim

Dołącz do akcji, zrób sobie zdjęcie "na krawędzi"!
Share
Wielka dziura na Polu Mokotowskim
d4m6kda

W środę, 28 maja 2014 r. od godz. 16:00 do 20:00, na Polu Mokotowskim (nieopodal hotelu dla pszczół Greenpeace i pubu Tola przy ul. Rokitnickiej 4) będzie można zobaczyć rozmiar i skalę zniszczenia powodowanego przez kopalnie odkrywkowe.

Czytaj też: Na UW powstają studia podyplomowe o Wiśle!

Greenpeace zaprosił do akcji artystę street artu Ryszarda Paprockiego, który został poproszony o przygotowanie realistycznej grafiki 3D, która przedstawia fragment odkrywki. Będzie można ją zobaczyć (i zrobić sobie zdjęcie „na krawędzi”) na Polu Mokotowskim w Warszawie, a w innych terminach także w kilku innych miastach Polski.

d4m6kda

Wydarzenie jest zapowiedzią międzynarodowej akcji "Łańcuch ludzi STOP odkrywce" przeciwko planom wydobycia węgla brunatnego w gm. Gubin i Brody (woj. Lubuskie). Mieszkańcy obu gmin od lat sprzeciwiają się planom budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, które zapowiadane są przez rząd i koncern PGE Gubin. Eksperci ostrzegają, że realizacja planów doprowadzi do zniszczenia 15 polskich wsi oraz wysiedlenia nawet 3000 osób. Planowana odkrywka doprowadzi do obniżenia poziomu wód gruntowych, tym samym do wyschnięcia studni i obniżenia jakości gleby.

Kiedy: 28 maja 2014 r. od godz. 16:00

Gdzie: Pole Mokotowskie, nieopodal hotelu dla pszczół Greenpeace i pubu Tola przy ul. Rokitnickiej 4

link do wydarzenia

d4m6kda

Czytaj też: W Warszawie staną hotele dla pszczół!

d4m6kda

Podziel się opinią

Share
d4m6kda
d4m6kda