Trwa ładowanie...
d133zev

Wielka siedziba małego urzędu. Transportowy Dozór Techniczny buduje

Transportowy Dozór Techniczny buduje w Warszawie nową siedzibę za ponad 100 mln złotych. W 55-metrowym wieżowcu znajdzie się m.in. część, w której teoretycznie mógłby samodzielnie działać hotel. TDT zapewnia, że nie po to stawia tak duży biurowiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak ma wyglądać nowy budynek stawiany przez TDT
Tak ma wyglądać nowy budynek stawiany przez TDT (Materiały prasowe)
d133zev

Nowy budynek ma być oddany do użytku w połowie tego roku. Jak pisze :"Gazeta Wyborcza", na 19 piętrach ma się znaleźć część konferencyjna, biurowa, hotelowa, sala bankietowa i klubowa. Do tego restauracja i 121 miejsc parkingowych.

Jak wylicza GW, urząd zatrudnia w Warszawie 161 osób. Dodatkowo 220 osób w pozostałych częściach kraju. Obecna siedziba TDT ma ok. 3 tys. metrów kwadratowych. To oznacza, że powierzchnia zajmowana przez urząd, po przeprowadzce do "wieży" zwiększy się pięciokrotnie.

Czytaj też: Gazowe butle mogą być tykającą bombą. Dozór techniczny jest "zaniepokojony"

d133zev

Budynek zaprojektowano tak, aby z każdej części można było korzystać oddzielnie. To oznacza, że teoretycznie mógłby tam działać komercyjny hotel.

Urząd zaprzecza jednak, by miał takie plany. - TDT nie prowadził oraz nie prowadzi rozmów dotyczących ewentualnego najmu powierzchni w nowej siedzibie, zarówno z podmiotami komercyjnymi, jak i partiami oraz ugrupowaniami politycznymi - odpowiada na pytania "GW" Antoni Mielczuk, rzecznik prasowy urzędu.

Zobacz też: Stacje paliwowe czeka trudny rok

Na pytanie, po co Dozorowi taki duży budynek rzecznik odpowiada, że chodzi o "dostosowanie do wykonywania badań laboratoryjnych i przeprowadzania dodatkowych szkoleń, konferencji oraz egzaminów".

d133zev

- W tym celu przy TDT powstanie m.in. akademia TDT, której zadaniem będzie realizacja powyższych zadań. Pomieszczenia noclegowe, będące częścią nowej siedziby TDT, mają służyć jako baza dla uczestników oraz prelegentów szkoleń, konferencji i egzaminów - pisze w odpowiedzi na pytania "Gazety" Antoni Mielczuk.

Nowa siedziba może być próbą przygotowania TDT na nowe uprawnienia. Ustawa dająca urzędowi m.in.nadzór nad stacjamidiagnostycznymi i dochód z opłaty jakościowej za badania techniczne samochodów była już opracowywana, ale na prośbę prezesa PiS została zawieszona.

Jak podkreśla Ministerstwo Infrastruktury, resort nie opiniował projektu budowy, bo TDT sam prowadzi swoją gospodarkę finansową. Budowa nowej siedziby miała zostać zaplanowana już w latach 2004-2005.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d133zev

Podziel się opinią

Share
d133zev
d133zev