Trwa ładowanie...

Wielka Warszawska przeniesie nas do przedwojennej stolicy

Wielka Warszawska co roku nawiązuje do strojów, zabaw i charakterystycznych elementów życia codziennego czasów przedwojennych

Wielka Warszawska przeniesie nas do przedwojennej stolicy
d4lzt9e
d4lzt9e

Kolejny raz przeniesiemy się w czasie na wyścigi konne z dwudziestolecia międzywojennego! 5 października odbędzie się legendarna gonitwa Wielka Warszawska. Najlepsze konie trzyletnie i starsze pełnej krwi angielskiej są od kilku miesięcy szykowane specjalnie pod kątem tego startu.

Gonitwa została ustanowiona w 1895 r. przez Augusta Potockiego, ówczesnego Prezesa Towarzystwa Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim. Następnie przekształcono ją na wzór francuskiego Prix de l'Arc de Triomphe w międzynarodową gonitwę porównawczą.Ale wyścigi konne nie będą na Służewcu tego dnia jedyną atrakcją. Głównym założeniem organizatorów jest przypomnienie klimatu przedwojennej Warszawy.

*Zobacz także: Kercelak wraca na Chłodną *

Wielka Warszawska co roku nawiązuje do strojów, zabaw i charakterystycznych elementów życia codziennego czasów przedwojennych. Gazetki informacyjne roznoszą tu gazeciarze. Na terenie toru można znaleźć karykaturzystę, pucybuta, kuglarza, czy szczudlarza oraz miejsce do wybijania okolicznościowych dukatów.

d4lzt9e

Odbędzie się także* konkurs na najładniejszy strój w stylu "warszawskim".* W tym roku oceniane będą stroje stylizowane na lata '20- '50 XX wieku. Organizatorzy obiecują cenne nagrody!

d4lzt9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzt9e