Trwa ładowanie...

Wielka Warszawska przeniesie nas do przedwojennej stolicy

Wielka Warszawska co roku nawiązuje do strojów, zabaw i charakterystycznych elementów życia codziennego czasów przedwojennych

Wielka Warszawska przeniesie nas do przedwojennej stolicy
d2jb86x
d2jb86x

Kolejny raz przeniesiemy się w czasie na wyścigi konne z dwudziestolecia międzywojennego! 5 października odbędzie się legendarna gonitwa Wielka Warszawska. Najlepsze konie trzyletnie i starsze pełnej krwi angielskiej są od kilku miesięcy szykowane specjalnie pod kątem tego startu.

Gonitwa została ustanowiona w 1895 r. przez Augusta Potockiego, ówczesnego Prezesa Towarzystwa Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim. Następnie przekształcono ją na wzór francuskiego Prix de l'Arc de Triomphe w międzynarodową gonitwę porównawczą.Ale wyścigi konne nie będą na Służewcu tego dnia jedyną atrakcją. Głównym założeniem organizatorów jest przypomnienie klimatu przedwojennej Warszawy.

*Zobacz także: Kercelak wraca na Chłodną *

d2jb86x

Wielka Warszawska co roku nawiązuje do strojów, zabaw i charakterystycznych elementów życia codziennego czasów przedwojennych. Gazetki informacyjne roznoszą tu gazeciarze. Na terenie toru można znaleźć karykaturzystę, pucybuta, kuglarza, czy szczudlarza oraz miejsce do wybijania okolicznościowych dukatów.

Odbędzie się także* konkurs na najładniejszy strój w stylu "warszawskim".* W tym roku oceniane będą stroje stylizowane na lata '20- '50 XX wieku. Organizatorzy obiecują cenne nagrody!

d2jb86x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jb86x