Wielka Warszawska przeniesie nas do przedwojennej stolicy

Wielka Warszawska co roku nawiązuje do strojów, zabaw i charakterystycznych elementów życia codziennego czasów przedwojennych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Warszawska przeniesie nas do przedwojennej stolicy

Kolejny raz przeniesiemy się w czasie na wyścigi konne z dwudziestolecia międzywojennego! 5 października odbędzie się legendarna gonitwa Wielka Warszawska. Najlepsze konie trzyletnie i starsze pełnej krwi angielskiej są od kilku miesięcy szykowane specjalnie pod kątem tego startu.

Gonitwa została ustanowiona w 1895 r. przez Augusta Potockiego, ówczesnego Prezesa Towarzystwa Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim. Następnie przekształcono ją na wzór francuskiego Prix de l'Arc de Triomphe w międzynarodową gonitwę porównawczą.Ale wyścigi konne nie będą na Służewcu tego dnia jedyną atrakcją. Głównym założeniem organizatorów jest przypomnienie klimatu przedwojennej Warszawy.

Zobacz także: Kercelak wraca na Chłodną

Wielka Warszawska co roku nawiązuje do strojów, zabaw i charakterystycznych elementów życia codziennego czasów przedwojennych. Gazetki informacyjne roznoszą tu gazeciarze. Na terenie toru można znaleźć karykaturzystę, pucybuta, kuglarza, czy szczudlarza oraz miejsce do wybijania okolicznościowych dukatów.

Odbędzie się także** konkurs na najładniejszy strój w stylu "warszawskim".** W tym roku oceniane będą stroje stylizowane na lata '20- '50 XX wieku. Organizatorzy obiecują cenne nagrody!

Zobacz zdjęć: Moda służewiecka (dużo zdjęć)

 

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.