Trwa ładowanie...
d3yx815

Wielki baner upamiętniający Pawła Adamowicza na Moście Gdańskim

W sobotę Akcja Demokracja upamiętniła nieżyjącego Pawła Adamowicza. Baner z hasłem "Szacunek, zrozumienie, miłość" i biało-czerwonym sercem zawisł na Moście Gdańskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baner będzie wisiał w sobotę do godz. 19.00
Baner będzie wisiał w sobotę do godz. 19.00 (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3yx815

Zawieszony na Moście Gdańskim baner ma rozmiar 6 na 16 metrów. "Szacunek, zrozumienie, miłość" - takie hasła zawiesiliśmy dziś rano na Moście Gdańskim, by upamiętnić tragiczną śmierć prezydenta Gdańska. Te słowa przychodzą na myśl, gdy przywołujemy dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie zamordowany Paweł Adamowicz" - napisali organizatorzy na Facebooku.

Akcja Demokracja zaprosiła na to wydarzenie warszawiaków, ale zapowiedziała, że nie planuje żadnych przemówień. "Chcemy po prostu być w tych trudnych chwilach razem" - napisali.

- Potrzebujemy radykalnej zmiany w polskiej debacie publicznej. Tym banerem chcemy zwrócić uwagę, na to, że zamiast języka nienawiści i pogardy potrzebujemy więcej szacunku oraz wzajemnego zrozumienia. Taka zmiana jest potrzeba, żeby nie dochodziło do kolejnych tragicznych zabójstw - powiedziała Weronika Paszewska, dyrektorka Akcji Demokracji.

Źródło: Akcja Demokracja CC-BY 3.0

- Paweł Adamowicz wyznawał wartości, które są bliskie naszemu ruchowi. Doceniamy działania jakie podejmował na rzecz uczynienia Gdańska miastem przyjaznym dla wszystkich. Prezydent był przywiązany do równości, wspierał ruchy na rzecz praw człowieka, stał po stronie Konstytucji, mocno opowiadał się za pomocą osobom, które poszukują schronienie uciekając przed wojną i prześladowaniami - powiedział Wirtualnej Polsce Piotr Cykowski z Akcji Demokracji. - Szacunek, zrozumienie, miłość. To właśnie te słowa przychodzą na myśl, gdy myślimy o dziedzictwie, jakie pozostawił po sobie Paweł Adamowicz - dodał.

d3yx815

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, warszawski Zarząd Dróg Miejski wydał w ekspresowym tempie zgodę na powieszenie tego transparentu. Będzie wisiał do końca załoby narodowej, czyli w sobotę do godz. 19.00.

Zobacz także: Antonina Adamowicz żegna ojca

Akcja Demokracja to utworzona w 2015 r. polska organizacja pozarządowa, która prowadzi kampanie w różnych sprawach dotyczących życia społecznego. Organizowała m.in. protesty ws. CETA i protesty przeciw zmianom w Sądzie Najwyższym wprowadzanym w 2017 roku.

d3yx815

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yx815

Podziel się opinią

Share
d3yx815
d3yx815