Trwa ładowanie...

Wielki finał rowerowej rywalizacji w Wawrze!

Już w najbliższą niedzielę 12 października, ostatni, trzynasty etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich Lotto Poland Bike Marathon 2014

Wielki finał rowerowej rywalizacji w Wawrze!
diqh2iu
diqh2iu

Wawer po raz trzeci z rzędu stanie się miejscem finałowych zmagań rowerzystów z Poland Bike Marathon. Kolarskie miasteczko, biuro zawodów, start i meta wyścigów rozgrywanych pod hasłem „rowerem po zdrowie” znajdować się będą na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

- Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat”. Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to szlak MTB, powstały z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz dzielnicy Wawer, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

Rywalizacja prowadzona będzie na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w kolarstwie górskim). Na trasie FAN (8 km) odbędą się również Mistrzostwa MTB Szkół Podstawowych dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz pokazowy przejazd tandemów (dorosły + dziecko). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

diqh2iu

IV Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców oraz I Mistrzostwa MTB Pracowników Ochrony Zdrowia, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn zostaną rozegrane na trasie MINI (25 km). Start o godzinie 12.30.

Na koniec rywalizacji nastąpi finałowa dekoracja uczestników. Nagrody otrzymają najpierw najlepsi w poszczególnych kategoriach i dystansach ostatniego etapu, jednakże będzie to dopiero przedsmak nagradzania. Dekoracja klasyfikacji generalnej obejmie po sześć osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI, FAN i Mini Cross. Na scenie pojawią się również po trzy najlepsze drużyny oraz rodziny. Na zwycięzców czekają m.in. rowery górskie, kolarskie akcesoria, upominki pieniężne w postaci kart podarunkowych, puchary, medale i inne nagrody rzeczowe.

Program zawodów
Sobota, 11 października
godz. 10.00-20.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse FAN, MINI i MAX)

Niedziela, 12 października
godz. 8.00 - 11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
godz. 8.00 - 12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
godz. 8.00 - 12.15 - zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
godz. 11.15 - start dystansu FAN (8 km)
godz. 11.15 - start Mistrzostw Szkół Podstawowych dzielnicy Wawer m.st. Warszawy (8 km)
godz. 11.15 - start pokazowego przejazdu tandemów (8 km)
godz. 12.30 - start dystansów MAX (50 km) i MINI (25 km)
godz. 12.30 - start Mistrzostw Warszawy i Mazowsza Samorządowców (MINI - 25 km)
godz. 12.30 - start Mistrzostw Pracowników Ochrony Zdrowia (MINI - 25 km)
godz. 12.40 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
godz. 13.40 - dekoracja dystansu FAN, Mistrzostw Szkół Podstawowych dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Mini Cross i pokazowego przejazdu tandemów
godz. 15.30 - dekoracja dystansów MINI, MAX, Mistrzostw Warszawy i Mazowsza Samorządowców oraz Mistrzostw Pracowników Ochrony Zdrowia
godz. 16.30 - finałowa dekoracja LOTTO Poland Bike Marathon 2014

diqh2iu

V Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Finałowy, XIII etap LOTTO Poland Bike Marathon organizowany jest we współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy i Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

Więcej informacji na stronie internetowe: www.polandbike.pl .

diqh2iu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diqh2iu