Qaqwqwrqw

Wielki Marsz Suwerenności w Warszawie. Była próba blokady

Dwie niewielkie grupy demonstrantów próbowały zakłócić Marsz Suwerenności organizowany przez narodowców, ale ostatecznie przebiegł on w spokojnej atmosferze. Stołeczna policja żartowała nawet w sieci, że w porównaniu z Paryżem, w Warszawie było niezwykle bezpiecznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Suwerenności przeszedł ulicami Warszawy.
Marsz Suwerenności przeszedł ulicami Warszawy. (East News)
Qaqwqwrqw

Marsz Suwerenności organizowany był przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską.

Wyruszył o godz. 13 z Placu Zamkowego, a przed godz. 16 został oficjalnie zakończony przez organizatorów. Wcześniej uczestnicy manifestacji przeszli przed siedzibę przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, gdzie wysłuchali przemówień organizatorów.

- Nie chcemy cesarstwa niemiecko-radzieckiego. Suwerenność to polski język, polska złotówka -mówił do zgromadzonych startujący na listach wyborczych komitetu Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, poseł Marek Jakubiak.

Qaqwqwrqw

Uczestnicy marszu trzymali flagi biało-czerwone oraz flagi ruchu narodowego. Zgromadzeni mieli także ze sobą transparenty z hasłami "Chwała bohaterom, śmierć komunistom".

Próba blokady

Na trasie marszu ustawiły się dwie niewielkie grupy kontrmanifestantów. Próbowali oni zatrzymać narodowców.

Qaqwqwrqw

- Doszło do próby zablokowania legalnego zgromadzenia. Z naszej strony podjęliśmy stosowne działania. Osoby blokujące zostały usunięte z trasy. Wobec osób naruszających prawo podjęte zostaną kroki wynikające z obowiązujących przepisów prawa - cytuje rzecznika stołecznej policji Sylwestra Marczaka TVN Warszawa.

Mimo to funkcjonariusze podkreślili, że w porównaniu np. z Paryżem, w stolicy Polski było bardzo spokojnie. Przypomnijmy, że w środę we Francji znów doszło do burd, a służby bezpieczeństwa były zmuszone użyć armatek wodnych i gumowych kul. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

"Rzut okiem na świętowanie w Warszawie, z drugiej strony transmisja z Paryża" - napisała warszawska policja i opublikowała wymowne zdjęcie.

Qaqwqwrqw

Przypomnijmy, że Marsz Suwerenności budził ostatnio wiele kontrowersji. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski chciał zakazać manifestacji, ale ostatecznie nie zgodził się na to sąd. O sprawie informowaliśmy TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw