Trwa ładowanie...
d3nb5pj

Wielkie sprzątanie stolicy po burzy. Park Ujazdowski zamknięty

"Połamane są drzewa, latarnie oraz ogrodzenie."
Share
Wielkie sprzątanie stolicy po burzy. Park Ujazdowski zamknięty
d3nb5pj

Oberwane drzewa, konary na samochodach, zalane ulice - to skutki niedzielnej nawałnicy, która przeszła przez Warszawę. Stołeczni strażacy wciąż otrzymują zgłoszenia od mieszkańców o kolejnych zniszczeniach. Zarząd Oczyszczania Miasta od rana monitoruje stan parków po wichurze. - Już wiemy, że ogromne zniszczenia są w parku Ujazdowskim - informuje ZOM.

Późnym wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 11 województw: w tym dla Mazowsza. Nawałnica rozpoczęła się w Warszawie w niedzielę około godziny 21. - Pas burzowy przeszedł przez Włochy, Ursus, Sródmieście, Mokotów, Pragę Południe. Następnie burza skręciła na południowy wschód. - informuje mł. bryg. Piotr Gąska ze stołecznej komendy straży pożarnej.

Jak informuje stołeczna straz pożarna, mimo że burza trwała kilkadziesiąt minut, doprowadziła do wielu strat w Warszawie. - Do chwili obecnej otrzymujemy nowe zgłoszenia - powiedział w poniedziałkowej rozmowie z WawaLove.pl mł. bryg. Piotr Gąska. Do największych zniszczeń doszło na Alei Niepodległosci, gdzie porywisty wiatr zerwał kawałek dachu.

d3nb5pj

Zarząd Oczyszczania Miasta od rana monitoruje stan parków po wichurze. W koronach drzew mogą znajdować się połamane konary, które są zagrożeniem dla przechodniów. - Już wiemy, że ogromne zniszczenia są w parku Ujazdowskim. Połamane są drzewa, latanie oraz ogrodzenie. - informuje ZOM. Park został zamknięty do czasu uporządkowania i likwidacji zagrożeń.

Sprzątanie rozpoczęło się jeszcze przed północą. Interwencyjne Pogotowie Oczyszczania udrażniało ulice, zbierało połamane drzewa i konary. Od rana ekipy sprzątające porządkują centrum oraz parki podlegające ZOM.

- Zgłoszenia o powalonych drzewach można kierować do Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115. - przypomina Zarząd Oczyszczania Miasta.

Przeczytajcie również: Nie mógł pogodzić się z rozstaniem, zaatakował dziewczynę nożem

d3nb5pj

Podziel się opinią

Share
d3nb5pj
d3nb5pj