Trwa ładowanie...
d2leyp3

Wiemy, kiedy powstanie kładka przez Wisłę. "Będzie ikoną nowoczesnej Warszawy"

Na Wiśle powstanie kładka pieszo-rowerowa, która połączy Powiśle z Pragą. Most będzie długi na 463 metrów i szeroki na sześć. Stołeczny ratusz właśnie podpisał umowę na projekt.
Share
Tak wygląda projekt kładki
Tak wygląda projekt kładkiŹródło: Mat. prasowe, Fot: WU
d2leyp3

- To ma być obiekt, na którym się zatrzymamy, na którym będą miejsca widokowe, miejsca do spoczynku. Będzie więcej przestrzeni, to nie będą trzymetrowe kładki związane z organizacją ruchu, a przestrzeń publiczna najwyższych standardów. Liczę na to, że ten obiekt będzie ikoną nowoczesnej Warszawy - mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Przeprawa powstanie na wysokości ul. Karowej i Okrzei i połączy bulwary wiślane z prawym brzegiem Wisły. Dzięki temu łatwiej przejdziemy z Krakowskiego Przedmieścia na ul. Ząbkowską. Patrząc z góry, most będzie przypominał rozciągnięty zygzak.

    Mat. prasowe
Źródło: Mat. prasowe, Fot: mat. prasowe

Projekt budowlany poznamy za rok. Następnie miasto znajdzie jego wykonawcę. Most ma stanąć pod koniec 2020 roku. Na inwestycję przeznaczono ponad 6,6 milionów złotych.

    Mat. prasowe
Źródło: Mat. prasowe, Fot: mat. prasowe

Zwycięzców konkursu ogłoszono w ubiegłym roku. Wpłynęło aż 40 prac konkursowych (z czego 6 z zagranicy). Wygrała firma Schussler Plan za "powściągliwą i niezwykle elegancką formę, doskonale wpisującą się w pejzaż tej części miasta". Zwycięzcy dostali 100 tys. złotych nagrody.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Hindusi karmią bezdomnych warszawiaków. "Na początku podchodzili do nas nieufnie"

d2leyp3

Podziel się opinią

Share
d2leyp3
d2leyp3