Trwa ładowanie...
d36igvg

Wiemy, kiedy zaczną czyścić Pałac Kultury

Pałac Kultury i Nauki, kiedyś jasny i kremowy, dziś wygląda jak szara, zaniedbana budowla. Ma to się zmienić. Zarząd PKiN w czerwcu rozpocznie czyszczenie tarasu widokowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedsięwzięcie wyniesie ok. 1 mln zł
Przedsięwzięcie wyniesie ok. 1 mln zł (East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER)
d36igvg

Do tej pory pomysł wyczyszczenia najwyższego budynku w Polsce wydawał się mało realny. Przedstawiciele zarządu PKiN zastrzegali, że brakuje funduszy na remont, a odnowa elewacji zajęłaby kilka lat. Najwyraźniej zmienili zdanie. W rozmowie z RDC prezes Pałacu, Rafał Krzemień, przyznał, że prace potrwają kilka miesięcy, ale taras będzie dostępny dla zwiedzających.

Taras, znajdujący się na 30. piętrze, rocznie odwiedza ok. 650 tys. osób. Będzie powierzchnią najtrudniejszą do wyczyszczenia, ponieważ na murach znajduje się wiele rysunków i podpisów pozostawionych przez zwiedzających. Przedsięwzięcie wyniesie ok. 1 mln zł. Nie oszacowano jeszcze, ile będzie kosztowało odnowienie całej elewacji pałacu.

Dopiero w trakcie czyszczenia specjaliści będą mogli stwierdzić, czy możliwe jest powrócenie do pierwotnej jasnej barwy budynku.

Przeczytaj też: Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Ta niepozorna suka jest mistrzynią w wykrywaniu narkotyków. Zarabia 250 zł

d36igvg

Podziel się opinią

Share

d36igvg

d36igvg