Trwa ładowanie...

Wieża antysmogowa w stolicy? Warszawiacy o pomysłach na walkę ze smogiem [WIDEO]

Posłuchajcie, co o pomyśle budowy wieży antysmogowej na Bielanach sądzą mieszkańcy.

Wieża antysmogowa w stolicy? Warszawiacy o pomysłach na walkę ze smogiem [WIDEO]
d2najpm
d2najpm

Zanieczyszczone powietrze, smog, spaliny - to od dłuższego czasu warszawska codzienność. Stężenia pyłów zawieszonych w atmosferze biją kolejne rekordy. Mieszkańcy nie chcą już dłużej czekać na reakcję władz miasta i sami postanowili wymyślić sposób, który ma pomóc w oczyszczeniu powietrza w Warszawie.

Ma mieć siedem metrów wysokości i produkować czyste powietrze dla mieszkańców warszawskich Bielan. Co to takiego? W ramach projektów zgłaszanych do budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego) pojawił się pomysł zbudowania wieży antysmogowej przy ul. Gajcego 7A, która kosztować będzie około 300 tys. zł.

Zobaczcie, co na temat powstania wieży oraz jej kosztów budowy sądzą mieszkańcy warszawskich Bielan.


Projekt zakłada zbudowanie wieży, której rolą będzie pobieranie szkodliwych związków z atmosfery i rozprowadzanie oczyszczonego powietrza. Mechanizm będzie polegał na zasysaniu zanieczyszczonego powietrza i oczyszczania go przed wydaleniem z powrotem do środowiska. Tuż obok wieży projekt przewiduje także zamontowanie 4 ławek do siedzenia dla mieszkańców.

d2najpm

Podobne konstrukcje spotykane są w Europie oraz Azji, gdzie stężenia skażonego powietrza są najwyższe. Aby projekt Mariusza Rogowskiego (autor wniosku) wszedł w życie, musi uzyskać odpowiednią liczbę głosów mieszkańców, którzy zdecydują o losie projektów budżetu partycypacyjnego.

Projekty będą weryfikowane od 24 stycznia do 8 maja. Dyskusje o pomysłach zaplanowane zostały na marzec. Głosowanie na pomysły odbędzie się między 4 a 30 czerwca. Ostateczne wyniki mają zostać ogłoszone 14 lipca.

d2najpm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2najpm