Trwa ładowanie...

Wilanów dla młodych talentów

Konkurs „Helena Modrzejewska – ikona stylu” i zajęcia edukacyjne

Wilanów dla młodych talentów
d4lzt9e
d4lzt9e

Muzeum Pałac w Wilanowie zaprasza uczniów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, a także tych wszystkich, których pasją jest rekonstrukcja ubiorów historycznych oraz projektowanie ubiorów, do udziału w nowym programie z cyklu Wilanów dla młodych talentów, którego integralną część stanowi konkurs.

Tym razem bohaterką konkursu jest jedna z największych polskich aktorek – Helena Modrzejewska (1840–1909). Była ona nie tylko wielką gwiazdą teatru, lecz także ikoną mody swoich czasów. Zadanie konkursowe polega na uszyciu repliki ubioru prywatnego albo scenicznego Heleny Modrzejewskiej, lub na stworzeniu własnej kreacji, inspirowanej ubiorem aktorki.

Na stronie internetowej konkursu jego uczestnicy mogą zapoznać się z historią życia i twórczością Heleny Modrzejewskiej, a przede wszystkim z jej garderobą. Zamieszczone tam szczegółowe opisy, archiwalne fotografie i rysunki ubiorów oraz ich wykroje pomogą uczestnikom odtworzyć kostium sceniczny lub prywatny aktorki jak najwierniej, przekazując im jednocześnie bogatą wiedzę na temat damskiej mody drugiej połowy XIX wieku. Przez cały czas trwania programu będą się odbywały bezpłatne warsztaty, wykłady i konsultacje, odczas których specjaliści zadbają o każdy szczegół, by owoce prac konkursowych były jak najwyższej jakości.

d4lzt9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzt9e