Trwa ładowanie...
d2upl98

Wilanów ma szansę na trasę tramwajową

Gdy tylko Prezydent Warszawy wyda zgodę na budowę, Tramwaje Warszawskie przystąpią do przygotowania wniosku o decyzję środowiskową
Share
Wilanów ma szansę na trasę tramwajową
d2upl98

Tramwaje Warszawskie czekają na decyzję Prezydent Warszawy dotycząca budowy nowej trasy tramwajowej z dworca Warszawa Zachodnia do Wilanowa - dowiadujemy się ze strony "Transportu Publicznego".

Przeczytajcie też: Szykuje się odbudowa trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka__

W Warszawie planuje się dalszą rozbudowę układu komunikacyjnego. Decyzje w sprawie kolejnych inwestycji w trasy tramwajowe jeszcze nie zapadły, wiadomo jednak, że na kolejne projekty pozyskiwane mają być dotacje unijne.

d2upl98

Jednym z pomysłów, które mają szanse na realizację, jest trasa tramwajowa z Dw. Zachodniego do Wilanowa. Prace przygotowawcze do budowy 10-kilometrowego odcinka torów potrwałyby 3 lata.

Gdy Prezydent Warszawy wyda zgodę na budowę, Tramwaje Warszawskie przystąpią do przygotowania wniosku o decyzję środowiskową. To będzie kluczowy etap dla inwestycji.

– Planowany przebieg – zapisany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – obejmuje również obrzeża Pola Mokotowskiego . Na pewno będzie to temat dyskutowany szeroko wśród mieszkańców i organizacji pozarządowych. Myślę, że torowisko trawiaste przy Rostafińskich nie będzie problemem również dla ekologów – powiedział Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich w rozmowie z „Transportem Publicznym”.

Inwestycja będzie powstawała etapami. Jak mówi Karos, planuje się zakup tramwajów dwukierunkowych po to, aby nie trzeba było czekać z użytkowaniem torów, aż wykonana zostanie cała 10-kilometrowa trasa.

d2upl98

Przeczytajcie też: Dodatkowe tramwaje i nowe buspasy

d2upl98

Podziel się opinią

Share
d2upl98
d2upl98