Trwa ładowanie...

Wilcza i Skorupki zamknięte. Policja pilnuje squatów

Przy ulicach stanął policyjny szpaler. Policja kontroluje przechodniów

Wilcza i Skorupki zamknięte. Policja pilnuje squatów
d1ryfl7
d1ryfl7

Zamknięto ul. Wilczą i Skorupki, gdzie mieszczą się squaty. Policjanci dokładnie kontrolują ludzi, którzy chcą przejść tymi ulicami (funkcjonariusze kontrolują także przechodzących przy "Tęczy" na placu Zbawiciela). W zeszłym roku squaty, które tam się mieszczą zostały zaatakowane przez uczestników Marszu Niepodległości . Batalia trwała ok. 20 minut. Atakujący wdarli się na podwórze, podpalili jeden i zdewastowali drugi samochód.

"Gdy od strony Skorupki zniknęli wszyscy funkcjonariusze policji, pojawiła się grupa kilkudziesięciu bandytów. Rozerwali łańcuchy bram, wdarli się na teren. Z maczetami, butelkami, pałkami zaatakowali osoby znajdujące się w środku". - relacjonowali squatowcy.

11 listopada 2013 roku do różnych wielu redakcji wysłano manifest, podpisany przez "polskich patriotów". Poniżej jego treść.

d1ryfl7

Chcieliście wojny to ją macie. Dzisiejszy dzień był dopiero pierwszą potyczką i demonstracją naszej siły. Polscy patrioci oficjalnie wypowiadają wojnę lewackim kuwom, pedałom i zdrajcom ojczyzny. Nie spoczniemy dopóki nie rozpi**olimy wam wszystkim łbów i dopóki wasza krew nie zaleje ulic, a obecnie rządzący gabinet nie stanie przed plutonem egzekucyjnym. Bóg, honor, ojczyzna! Nie czerwona, nie tęczowa, tylko wielka Polska narodowa!

Jak będzie w tym roku? Zatrzymano już (godz. 15.20) 60 osób z materiałami pirotechnicznymi. Trafiły one na warszawskie komisariaty. Rzecznik Komendy Stołecznej - Mariusz Mrozek powiedział IAR, że najwięcej zatrzymań było w rejonie Dworca Centralnego i placu Zbawiciela, gdzie stoi Tęcza. Ulica Marszałkowska jest całkowicie zamknięta dla ruchu.

Zobaczcie wideo z ataku.

d1ryfl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ryfl7