Trwa ładowanie...

Willa Łepkowskich wystawiona na sprzedaż. Za prawie 4 mln złotych

"Sztandarowy przykład realizacji w duchu idei Le Corbusiera"

Share
Willa Łepkowskich wystawiona na sprzedaż. Za prawie 4 mln złotych
d2rsj1s

W jednym z portali oferujących nieruchomości pojawiła się oferta sprzedaży jednej z ikon ul. Francuskiej na Saskiej Kępie - przedwojennej, modernistycznej Willi Łepkowskich.

Zaprojektowany przez Lucjana Korngolda i Piotra Marię Lubińskiego budynek, wzniesiony został w latach 1934-35. Uznawany jest za sztandarowy przykład realizacji w duchu idei Le Corbusiera.

Cana? Jeszcze nie ustalono. Oferent zaprasza jednynie zainteresowanych zakupem do składania ofert. Wskazał też oczekiwane przez niego minimum - to prawie 4 mln złotych (dokładnie 3 752 000 bez VAT-u).

Modernistyczna trzykondygnacyjna willa przy ulicy Francuskiej 2 wraz z rozległym ogrodem, odznacza się niepowtarzalnym klimatem i unikalną historią. Pierwotnie stanowiła rezydencję rodziny Łepkowskich. W latach 1990-2005 budynek wynajmowała Ambasada Francji, zaś w kolejnych latach nieruchomość stanowiła siedzibę prestiżowych firm.

d2rsj1s

Najbardziej charakterystyczne elementy rezydencji znajdują się po stronie ogrodu – jest to rozległy taras, na który można wejść po krętych schodach. W 1939 r. willa Łepkowskich wraz z pobliskimi domami stanowiła punkt obrony jednostek polskich przed nacierającymi oddziałami niemieckimi. Do dziś na ogrodzeniu sąsiedniego budynku, który był osłoną dla obrońców, widać ślady po niemieckich pociskach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2rsj1s

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rsj1s
d2rsj1s