Trwa ładowanie...
d4dahdh

Wizyta Andrzeja Dudy na targach książki zakłócona. Krzyczeli "konstytucja"

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Andrzej Duda spotyka się z takimi reakcjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizyta Andrzeja Dudy na targach książki zakłócona. Krzyczeli "konstytucja"
d4dahdh

Podczas wizyty prezydentów Polski i Niemiec na targach książki grupa osób przywitała Andrzeja Dudę okrzykami "konstytucja". Część osób wyrażających swój sprzeciw wobec polityki prezydenta trzymała też w rękach konstytucję.

Wizyta prezydenta na 8. Warszawskich Targach Książki była częścią wizyta prezydenta Niemiec w Polsce. Przed przyjazdem do Polski Frank-Walter Steinmeier nie udzielał wielu wywiadów polskim mediom. Podejrzewano, że nie chce w ten sposób odnosić się do spraw przestrzegania konstytucji w Polsce.

Mimo to podczas oficjalnej wizyty pojawił się zgrzyt, ponieważ Andrzej Duda na stadionie narodowym został przywitany okrzykami "konstytucja".

d4dahdh

Prezydenta A.Dudę na Warszawskich Targach Książki wita grupa osób z najważniejszą książką w Polsce -konstytucją https://t.co/iCr5pzln9E

— Anna Józefowicz (@aniajozia)

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Andrzej Duda spotyka się z takimi reakcjami. Co jakiś czas przemówienia prezydenta są zakłócane przez grupę jego przeciwników, którzy skandują hasła "konstytucja" oraz "marionetka". Największym echem odbiło się takie przywitanie pary prezydenckiej w Nowym Jorku. Wtedy w stronę manifestantów Agata Duda kierowała pocałunki.

Trwające od czwartku do niedzieli Warszawskie Targi Książki zgromadziły w tym roku ponad 800 wydawców z 32 krajów - to rekordowa liczba, rok temu na targach prezentowali się wydawcy z 25 krajów. Na targach swoją ofertę prezentują też wydawcy z takich krajów jak Argentyna, Australia, Białoruś, Indie, Japonia, Korea, Kostaryka, Peru.

Przeczytaj też: Gronkiewicz-Waltz przegrała bitwę z polskimi cyrkami. Jest decyzja sądu

d4dahdh

Podziel się opinią

Share
d4dahdh
d4dahdh