Trwa ładowanie...

Wkrótce Festiwal Jabłka!

Pokaz gotowania Karola Okrasy, językowe potyczki Jerzego Bralczyka, warsztaty kulinarne z jabłkiem w roli głównej, gwiazdy seriali i mnóstwo innych atrakcji

Wkrótce Festiwal Jabłka!
d3hqbv2
d3hqbv2

Już za kilka dni na Krakowskim Przedmieściu na Skwerze Hoovera oraz na placu przed Centralną Biblioteką Rolniczą odbędzie się Festiwal Jabłka. Sadownicy, którzy przyjadą do Warszawy z różnych stron Polski zaprezentują to, czym możemy chwalić się na całym świecie – najsmaczniejsze, najbardziej dorodne i zdrowe jabłka z polskich sadów, którymi częstować będą przybyłych na Festiwal warszawiaków. Honorowy Patronat nad Festiwalem Jabłka objął Bronisław Komorowski.

Celem przedsięwzięcia jest promocja jabłek - zarówno ich walorów zdrowotnych, jak i smakowych. Polska jest trzecim co do wielkości producentem tych owoców na świecie. Organizacja Festiwalu wpisuje się naturalnie w cykl działań podjętych jako reakcja na zamknięcie się niektórych kierunków eksportu. Piknikowa forma jest znakomitym sposobem, by zwiększyć świadomość społeczeństwa, co do zdrowotnych właściwości jabłek.

W programie zaplanowany został pokaz pt: Jabłkowe inspiracje Karola Okrasy, który zakończy się degustacją przygotowanych dań - łososia z sosem jabłkowym i glazurowanymi winogronami oraz piersi kaczki z jabłkami i sosem i imbirowym. Ciekawie zapowiada się quiz „Co ty wiesz o jabłku” połączony z degustacją różnych odmian jabłek i przykładami zastosowań. Tę część przygotują fachowcy z SGGW – prof. Kazimierz Tomala oraz dr Kamil Jeziorek. Językowe potyczki z jabłkiem stoczy* prof. Jerzy Bralczyk, a o jabłkach na swoim stole opowie *Katarzyna Cichopek. Serialowa aktorka będzie obecna na pikniku przez cały dzień i poprowadzi program wydarzeń na scenie.

Co jeszcze zobaczymy: warsztaty kulinarne, podczas których profesjonalni kucharze będą uczyć, jak przygotować smakołyki z jabłkiem w roli głównej. Pokazy kulinarne każdorazowo kończyć się będą wspólną degustacją.
Dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa zabaw, w której animatorzy prowadzić będą warsztaty plastyczne oraz konkursy z nagrodami. Nie zabraknie ulubionych przez dzieci pokazów baniek mydlanych, gier zręcznościowych oraz malowania buziek.

d3hqbv2

Program Festiwalu Jabłka:

10.00 Otwarcie terenu dla publiczności
10.30 Uroczyste otwarcie Festiwalu – powitanie gości, powitanie publiczności
11.00 Konkursy dla publiczności
11.30 Co ty wiesz o jabłku – dyskusja z publicznością połączona z quizem wiedzy o jabłkach
i degustacją – prof. dr hab. Kazimierz Tomala , Kierownik Katedry Sadownictwa SGGW
12.30 Jabłko nasze niecodzienne… czyli jabłko na stole Katarzyny Cichopek
13.00 Konkursy na scenie
13.30 Jabłkowe inspiracje Karola Okrasy
14.30 Konkursy na scenie
15.00 Jabłko nasze niecodzienne… czyli jabłko na stole Katarzyny Cichopek
15.30 Konkursy na scenie
16.00 Sztuka jabłka – czyli jabłko w literaturze i sztuce – prof. Jerzy Bralczyk
17:00 Konkursy na scenie

Festiwal Jabłka
Krakowskie Przedmieście, teren przed Centralną Biblioteką Rolniczą oraz Skwer Hoovera
27 września 2014 r. (sobota)

d3hqbv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hqbv2