Trwa ładowanie...

Wkrótce remont pl. Zamkowego. Wymienią nawierzchnię i chodniki

"Wykonawca musi się liczyć ze wstrzymaniem prac gdy zaplanowana będzie impreza"

Share
Wkrótce remont pl. Zamkowego. Wymienią nawierzchnię i chodniki
d2m8zex

Na placu Zamkowym i kilku ulicach Starego Miasta zostanie w tym roku przeprowadzony remont. Zarząd Terenów Publicznych ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę tych prac. Warszawiacy i turyści będą musieli się liczyć z utrudnieniami.

O szczegóły remontu pytamy wicedyrektorkę ZTP, Annę Stasiewicz. - Planowane prace remontowe obejmą w miarę niewielką część pl. Zamkowego. Nie będziemy rozbierać całej nawierzchni, zajmiemy się przede wszystkim nierównościami - wyjaśnia WawaLove.pl Stasiewicz. - Wymiana nawierzchni obejmie 1/3 powierzchni placu. W pozostałych miejscach planujemy oczyszczenie i wymianę spoin na nowsze, sprawdzone już spoiny żywiczne. Tak, by osiągnąć równość powierzchni - wyjaśnia wiceszefowa ZTP.

Remont w okresie "turystycznym"

Obecnie między kostkami na Placu znajduje się zaprawa cementowo-piaskowa, która po jakimś czasie ulega degradacji. Nowe spoiny żywiczne nie ulegają wykruszeniu i zdecydowanie lepiej się po niej chodzi. - Niestety - mówi Stasiewicz - dopiero od marca można się spodziewać dodatnich temperatur, a spoiny żywiczne wymagają co najmniej 10 stopni, by osiągnąć maksymalną wytrzymałość. Schną też szybciej. Przy niskich temperaturach proces ten odbywa się dłużej. Dzięki nowym spoiwom droga będzie równiejsza i bardziej przyjazna m.in. dla osób poruszających się na wózkach. Stasiewicz dodaje też, że nie zmieni się dotychczasowy wzór kostki.

d2m8zex

Co z ogródkami i imprezami?

Właściciele ogródków, znajdujących się przy remontowanych miejscach zostali już poinformowani, że prace takie będą miały miejsce. Wiedzą nawet, że będą musieli nawet na krótki czas zrezygnować z ogródka. - Jednak - zaznacza wiceszefowa ZTP - w przetargu wyraźnie zaznaczono, że remontujący zobowiązany jest do współpracy z właścicielami ogródków. Musi się też dostosować do harmonogramu imprez, jakie zaplanowano na pl. Zamkowym. Wykonawca będzie musiał się liczyć nawet z wstrzymaniem prac, jeśli na przewidzianym do remontu miejscu odbywać się będzie jakaś impreza. Stasiewicz przypomina, że w czasie Euro też likwidowano place budowy, by nie przeszkadzać "świętującym".

Planowane przez Zarząd Terenów Publicznych prace remontowe obejmą nawierzchnię i chodniki na pl. Zamkowym oraz na ulicach: Piekarskiej, Rycerskiej i Wąski Dunaj. Firmy, które chcą wyremontować plac Zamkowy i trzy staromiejskie ulice mogą składać oferty do 15 kwietnia. Prace mają ruszyć jeszcze w maju. Remont pl. Zamkowego to kolejny etap prac na Starym Mieście, trwających od 2012 roku.

Przeczytajcie też: 80 nowych solarisów w stolicy

d2m8zex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m8zex
d2m8zex