Trwa ładowanie...

Wkrótce Wielka Warszawska na Służewcu!

Najważniejszy wyścig jesieni!

Wkrótce Wielka Warszawska na Służewcu!
d3dv1sv

Wszyscy miłośnicy wyścigów konnych z niecierpliwością czekają na najważniejszą wyścigową imprezę tej jesieni - Wielką Warszawską. Odbędzie się ona 30 września. Impreza oprócz sportowego charakteru będzie również piknikiem rodzinnym.

Wielka Warszawska to najwyżej dotowana i jedna z najważniejszych gonitw sezonu. Zwycięzca otrzymuje Nagrodę Prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Gonitwa przeznaczona jest dla koni trzyletnich i starszych. Zwycięstwo w gonitwie często przesądza o otrzymaniu tytułu Konia Roku.

Od samego początku (gonitwę ustanowiono w 1895 roku) wyścig jest synonimem wielkiego prestiżu, a jego wysoka ranga gromadzi na starcie samą śmietankę koni wyścigowych. Dystans to 2600 metrów.

d3dv1sv

Wielka Warszawska jest niezwykle popularna wśród mieszkańców stolicy. Od zawsze był to wyścig, którego nie można było przeoczyć. W serialu "Jan Serce" słyszymy nawet zdanie zdanie, że w życiu każdego prawdziwego mieszkańca stolicy najważniejszymi datami są: data urodzin, rocznica Powstania Warszawskiego i dzień rozgrywania Wielkiej Warszawskiej.

Wielka Warszawska

    1. 2012 Tor Służewiec STRONA internetowa (FB)
d3dv1sv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dv1sv