Trwa ładowanie...

Władze Warszawy podsumowują działania zmierzające do otwarcia przedszkoli

Warszawski ratusz podsumował wyniki ankiet wysłanych do rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli. Potrzebę powrotu swoich pociech do placówek, mimo trwającej epidemii koronawirusa, wyraziło 27% rodziców.

Share
Władze Warszawy podsumowują działania zmierzające do otwarcia przedszkoliŹródło: Unsplash.com
d21wmjv

Warszawa szykuje się na powrót dzieci do przedszkoli

Do władz miasta wróciły ankiety z 525 placówek przedszkolnych. Deklarację powrotu dzieci na zajęcia, gdy tylko uruchomione zostaną przedszkola, złożyło 15 401 zapytanych rodziców, co stanowi niespełna jedną trzecią wszystkich badanych. Dzielnicami, w których odnotowano największe zainteresowanie posłaniem dzieci do placówek są: Mokotów, Wola, Targówek i Praga-Południe.

W myśl wytycznych, zakomunikowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, Warszawa może pozwolić sobie na ponowne przyjęcie na zajęcia 21 529 dzieci. Liczba ta jest wynikiem ograniczenia wielkości grup do 12 osób oraz konieczności zapewnienia każdemu dziecku 4 metrów kwadratowych powierzchni.

W pierwszej kolejności do przedszkoli wrócą dzieci rodziców zatrudnionych w ochronie zdrowie, służbach mundurowych oraz pracowników handlu i produkcji, którzy zatrudnieni są w branżach związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa w Polsce. Decyzję o prymacie wymienionych dzieci zarekomendował premier Mateusz Morawiecki.

d21wmjv

Władze Warszawy podały datę 18 maja, jako możliwą datę ponownego otwarcia przedszkoli. Decyzja ta jest uzależniona od odpowiedzi Głównego Inspektoratu Sanitarnego na prośbę o uszczegółowienie wytycznych sanitarnych. Ponadto trwają działania zmierzające do zakupu środków sanitarnych dla pracowników oraz dostosowania żłobków i przedszkoli do wymienionych w komunikacie GIS wytycznych sanitarnych.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21wmjv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21wmjv