Trwa ładowanie...
d4fkfeo

Właściciel obiektu wzywa Teatr Żydowski do zaprzestania działalności

Oświadczenie w tej sprawie przesłała firma Ghelamco Poland.
Share
Właściciel obiektu wzywa Teatr Żydowski do zaprzestania działalności
d4fkfeo

Chodzi o budynek przy pl. Grzybowskim 12/16 w Warszawie, który ma już nowego właściciela. Planuje on tam wznieść nowoczesną siedzibę Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. W ramach inwestycji ma też powstać nowa sala Teatru, z widownią na około 350 osób. Prace nad projektem architektonicznym inwestycji trwają już od kilku lat. Wcześniej jednak firma zleciła m.in. ekspertyzy bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ogólny przegląd obecnego budynku.

Ich wynik ma wskazywać, że część zajmowana przez Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich jest w fatalnym stanie technicznym, a jego dalsza działalność w takich warunkach, może stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Tym samym obecny zarządca budynku stwierdził konieczność podjęcia natychmiastowych działań. Co ciekawe, nowa siedziba TSKŻ której koszt jest szacowany na 63 mln zł, ma zawierać również elementy starego budynku. Chodzi m.in. o fragmenty elewacji, schody i mozaiki ceramiczne. Wcześniej jednak muszą one zostać gruntowanie odrestaurowane, a dalsza działalność placówki stanęła teraz pod dużym znakiem zapytania.

W nadesłanym komunikacie Ghelamco czytamy, że: "Właściciel budynku wezwał teatr do bezzwłocznego zaprzestania działalności, w szczególności zaprzestania organizacji w pomieszczeniach budynku jakichkolwiek przedstawień lub innych wydarzeń o charakterze publicznym, do czasu wyeliminowania przez teatr występujących zagrożeń." Poprosiliśmy również Teatr Żydowski o komentarz do tej sprawy. Oczekujemy na stanowisko placówki, dotyczące zarzutów właściciela obiektu przy placu Grzybowskim.

d4fkfeo

Przeczytajcie też: Policjanci uratowali życie mężczyzny. "Weszli do płonącego budynku, nie czekając na strażaków"

d4fkfeo

Podziel się opinią

Share
d4fkfeo
d4fkfeo