Trwa ładowanie...

Właściciel warszawskiej uczelni pobił rektora? Policja sprawdza doniesienie

"Incydent miał miejsce na terenie Pedagogium WSNS przy ul. Marszałkowskiej 115"

Share
Właściciel warszawskiej uczelni pobił rektora? Policja sprawdza doniesienie
d4n3sn8

Policja sprawdza doniesienie o pobiciu prof. Konopczyńskiego, rektora wyższej szkoły Pedagogium w Warszawie - dowiedziało się Radio ZET. Pobić miał go właściciel tej uczelni.

Według informacji radia, pomiędzy rektorem i właścicielem szkoły wyższej od dawna dochodziło do konfliktu. Chodziło m.in. o wizję funkcjonowania placówki. W piątek prof. Konopczyński został formalnie odwołany z funkcji rektora.

16 września w godzinach przedpołudniowych, jako rekto zostałem pobity i zrzucony ze schodów przez pana Janusza M. - założyciela Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych (...). Incydent miał miejsce na terenie Pedagogium WSNS przy ul. Marszałkowskiej 115 w Warszawie - fragment pisma prof. Konopczyńskiego do Jarosława Gowina

Policja już zabezpieczyła monitoring i przesłuchała poszkodowanego. Prof. Konopczyński poinformował o zajściu ministra nauki Jarosława Gowina. „Przyzwalając na takie zachowania jak wyżej opisane, bez reakcji instytucji państwowych odpowiedzialnych za szkolnictwo wyższe, wyrażamy akceptację dla działań, które nie tylko stoją w jawnej sprzeczności z kulturą akademicką i porządkiem prawnym, ale przede wszystkim nie mogą mieć miejsca w praworządnym kraju” – można przeczytać w dokumencie wysłanym do resortu.

d4n3sn8
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4n3sn8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n3sn8
d4n3sn8