ycipk-4k9sfn

Właściciel warszawskiej uczelni pobił rektora? Policja sprawdza doniesienie

"Incydent miał miejsce na terenie Pedagogium WSNS przy ul. Marszałkowskiej 115"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Właściciel warszawskiej uczelni pobił rektora? Policja sprawdza doniesienie
ycipk-4k9sfn

Policja sprawdza doniesienie o pobiciu prof. Konopczyńskiego, rektora wyższej szkoły Pedagogium w Warszawie - dowiedziało się Radio ZET. Pobić miał go właściciel tej uczelni.

Według informacji radia, pomiędzy rektorem i właścicielem szkoły wyższej od dawna dochodziło do konfliktu. Chodziło m.in. o wizję funkcjonowania placówki. W piątek prof. Konopczyński został formalnie odwołany z funkcji rektora.

16 września w godzinach przedpołudniowych, jako rekto zostałem pobity i zrzucony ze schodów przez pana Janusza M. - założyciela Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych (...). Incydent miał miejsce na terenie Pedagogium WSNS przy ul. Marszałkowskiej 115 w Warszawie - fragment pisma prof. Konopczyńskiego do Jarosława Gowina
ycipk-4k9sfn

Policja już zabezpieczyła monitoring i przesłuchała poszkodowanego. Prof. Konopczyński poinformował o zajściu ministra nauki Jarosława Gowina. „Przyzwalając na takie zachowania jak wyżej opisane, bez reakcji instytucji państwowych odpowiedzialnych za szkolnictwo wyższe, wyrażamy akceptację dla działań, które nie tylko stoją w jawnej sprzeczności z kulturą akademicką i porządkiem prawnym, ale przede wszystkim nie mogą mieć miejsca w praworządnym kraju” – można przeczytać w dokumencie wysłanym do resortu.

Przeczytajcie też: 62 proc. badanych uważa, że Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną

Podziel się
ycipk-4k9sfn
ycipk-4k9sfn
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4k9sfn