Trwa ładowanie...

Wnioski o odszkodowania za hałas z lotniska tylko do soboty

Jedynie do 3 sierpnia mogą zgłaszać się osoby, którym przeszkadza hałas z Lotniska Chopina. Wymienią im okna, wyciszą mieszkanie, wypłacą odszkodowanie albo wykupią nieruchomość

Wnioski o odszkodowania za hałas z lotniska tylko do soboty
d1tfpoe
d1tfpoe

Jeszcze do soboty osoby mieszkające wokół Lotniska Chopina mogą starać się o pokrycie kosztów izolacji akustycznej w domach, mieszkaniach lub o wypłatę odszkodowania oraz wykup nieruchomości z powodu utraty jej wartości - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski.

Chodzi o mieszkańców z Obszaru Ograniczonego Użytkowania utworzonego wokół stołecznego portu. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął w 2011 uchwałę o ustanowieniu takiego obszaru, który obejmuje m.in. Ursusa, Ursynowa, Ochoty, Włoch, Piaseczna, Raszyna i Michałowic. Władze lotniska po otrzymaniu wniosku o wykonanie izolacji akustycznej zlecają i ponoszą koszty przeprowadzenia ekspertyzy w celu określenia, czy w mieszkaniu, domu przekroczone są dopuszczalne normy hałasu.****

Od 2011 r. wpłynęło do nas ok. 800 wniosków z prośbą o wykonanie izolacji akustycznych, chodzi m.in. o wymianę okien, uszczelnienie ścian czy stropów. Przez dwa lata takie prośby były u nas składane pojedynczo. W ostatnim tygodniu niemalże nas zalały - powiedział Przybylski.

A odszkodowania bywają niemałe. Jakiś czas temu pisaliśmy na przykład o * małżeństwie, które wygrało pół miliona złotych za pozwanie lotniska o odszkodowanie za hałas .*Sąd orzekł, że ich dom i działka straciły na wartości z powodu bliskości Lotniska Chopina.

d1tfpoe

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.odpowiedzialnelotnisko.pl .

d1tfpoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfpoe