WP

Woda skażona kałem w warszawskiej szkole. Dzieci korzystały z niej przez tydzień

Obecność bakterii odkryto w wodzie, z której korzystała jedna z warszawskich szkół podstawowych. Była ona skażona ludzkim kałem. Dyrektor placówki twierdzi, że zanieczyszczenie może wynikać ze zmiany dostawcy wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzice nie kryją zaniepokojenia sytuacją w warszawskiej szkole
Rodzice nie kryją zaniepokojenia sytuacją w warszawskiej szkole (flickr.com, Fot: jenwuk)
WP

Skażenie wody w szkole podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej w Warszawie wykryto w trakcie kontroli sanepidu. Doniesienia o obecności bakterii w wodzie zaniepokoiły rodziców uczniów warszawskiej podstawówki. Jedna z matek uczęszczającego do tej szkoły drugoklasisty w rozmowie z ''SE'' stwierdziła, że o skażonej wodzie w szkolnych kranach dowiedziała się po tygodniu od rozpoczęcia roku szkolnego.

Dyrektor szkoły Ewa Filip twierdzi, że podczas wakacji w szkole przeprowadzono remont sieci wodno-kanalizacyjnej. Wówczas podłączono instalację do sieci spółdzielni mieszkaniowej "Przyczółek Grochowski”. Poprzednio szkoła korzystała bezpośrednio z sieci miejskiej. Dyrektor szkoły przypuszcza, że problemy mogą wynikać ze wspomnianej zmiany.

Prezes spółdzielni "Przyczółek Grochowski” odpiera zarzuty, twierdząc, że wyniki badań dostarczanej przez nią wody są "idealne". - Przyczyna problemu w szkole z pewnością nie leży po naszej stronie - zapewnia.

WP

Źródło: se.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP