Trwa ładowanie...
d3j79yu

Wojciech Jaruzelski zostanie pochowany w piątek na Powązkach!

Generał spocznie na Cmentarzu Wojskowym, w kwaterze I Armii Wojska Polskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Jaruzelski zostanie pochowany w piątek na Powązkach!
d3j79yu

Wojciech Jaruzelski zostanie pochowany w piątek na Powązkach - ponformował Kondrad Piasecki z Rmf.fm, powołując się na własne źródła. Inicjatywę tę potwierdził już stołeczny Ratusz. Miejsce pochówku poparła rodzina zmarłego. Wniosek o pochowanie ostatniego przywódcy PRL na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach i o wojskową asystę na pogrzeb złożył Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Generał ma spocząć w kwaterze I Armii Wojska Polskiego.

Przeciw żałobie narodowej i państwowemu pogrzebowi list napisali z kolei represjonowani w stanie wojennym więźniowie ze Śląska. Skierowali specjalne pismo do prezydenta Bronisława Komorowskiego. W piśmie można przeczytać m.in., że Wojciech Jaruzelski nigdy nie został rozliczony "z popełnienia zbrodni komunistycznych".

Gen. Jaruzelski zmarł w niedzielę w szpitalu w Warszawie , gdzie przebywał z przerwami od kilku miesięcy. Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.

d3j79yu

Córka generała, Monika Jaruzelska powiedziała. że wniosek Kombatantów w sprawie pochówku na Powązkach jest zgodny z wolą rodziny, czytamy w WP.pl. - Ojciec całe życie podkreślał, że jest przede wszystkim żołnierzem i jako wojskowy chciałby spoczywać wśród tych, którzy byli mu najbliżsi. - powiedziała Jaruzelska, dziękując za inicjatywę kombatantów.
Pogrzeb odbędzie się o godz. 12.00.

Przeczytajcie też: Zapadła się ul. Targowa! Są ewakuacje!

d3j79yu

Podziel się opinią

Share
d3j79yu
d3j79yu