Trwa ładowanie...

Wojciech Zrałek-Kossakowski o nowej siedzibie Krytyki Politycznej

Dramaturg związany z KP zdradził kilka ważnych szczegółów związanych z przenosinami

Share
Wojciech Zrałek-Kossakowski o nowej siedzibie Krytyki Politycznej
d3kz01b

Krytyka Polityczna ma nową siedzibę. Co to jest za miejsce?

Lokal zajmuje całe piętro kamienicy na Foksal 16. Ma powierzchnię ponad 500 metrów. Składa się z kilkunastu pomieszczeń biurowych oraz kilku większych sal, w tym co najmniej dwóch, które nadają się na duże przedsięwzięcia.

Czy KP będzie dążyła do tego, żeby w przyszłości otworzyć lokal z zapleczem gastronomicznym, który mógłby zastąpić Nowy Wspaniały Świat?

d3kz01b

Zrobiliśmy wszystko, co było można, żeby przenieść klubokawiarnie i jej zespół, a także cały sprzęt i uruchomić podobne miejsce jak NWŚ na placu Grzybowskim. Konkurs niestety unieważniono, co spotkało się z powszechnym oburzeniem. Niestety nic więcej w tej sprawie nie możemy zrobić. Być może kiedyś uda się stworzyć klubokawiarnię, ale teraz jest to niemożliwe, bo przenieść jej w inne miejsce już się nie da. Zmuszeni byliśmy zwolnić zespół i wyprzedać za półdarmo sprzęt. Bardzo
tego żałujemy. Nie rozumiemy, dlaczego miasto zablokowało możliwość funkcjonowania takiego miejsca.

Co się stanie z księgarnią KP, która mieściła się w NWŚ?

Księgarnia zostanie przeniesiona na Foksal 16.

Jakich atrakcji możemy się spodziewać na imprezie kończącej działalność NWŚ i czy będzie jakieś wydarzenie inaugurujące działalność nowej siedziby?

d3kz01b

Imprezę pożegnalną zaplanowaliśmy jako sympatyczne, rodzinne i muzyczne spotkanie z naszymi gośćmi, których zapraszamy na kiermasz książek, warsztaty artystyczne, kulinarne, a także na specjalny występ artystów, których mieliśmy zaszczyt gościć podczas koncertów w NWŚ (dokładne informacje na temat wydarzenia można znaleźć pod adresem: http://www.facebook.com/events/395601347155485/ ). Inauguracja nowej siedziby odbędzie się we wrześniu. Szczegóły podamy w przyszłości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3kz01b

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kz01b
d3kz01b