Trwa ładowanie...
dqivkhl

Wojciechowicz: Nie ma żadnych szans na dwie nowe linie metra

Jacek Wojciechowicz w Radiu Dla Ciebie tłumaczył, że nie ma żadnych szans na dwie nowe linie metra w stolicy przez najbliższe cztery lata. Jest to odpowiedź na propozycję Patryka Jakiego, który obiecał, że wybuduje jednocześnie trzecią i czwartą linię metra.
Share
Jacek Wojciechowicz
Jacek WojciechowiczŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzębski
dqivkhl

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy ogłosił, że wybuduje jednocześnie dwie linii metra. Pierwsza miałaby łączyć Wilanów z Białołęką, druga Marysin z Ursusem.

- Chcemy, żeby trzecia linia metra przebiegała od Białołęki do miasteczka Wilanów. Jesteśmy przekonani, że jest to możliwe i konieczne dla naszego miasta - mówił Jaki. Dodał, że dzięki temu projektowi rozładuje się korek na tzw. mordorze. - Jednocześnie będziemy chcieli budować linię z Marysina Wawerskiego aż na Ursus, gdzie będzie specjalna stacja techniczna dla metra - zapowiedział w środę polityk.

Przeczytaj też: Patryk Jaki chce wybudować kolejne dwie linie metra. Od Białołęki do Wilanowa

dqivkhl

Do propozycji Patryka Jakiego odniósł się były wiceprezydent Warszawy. - Nie widzę żadnych perspektyw dla planu Patryka Jakiego. Nie ma żadnych szans na dwie nowe linie metra w Warszawie w najbliższych czterech latach. Widać, że Patryk Jaki nigdy nic nie budował - powiedział w RDC Jacek Wojciechowicz. Dodał, że budowa trzeciej linii metra mogłaby rozpocząć się najwcześniej pod koniec kolejnej kadencji.

Kandydat na prezydenta Warszawy zaznaczył, że do 2023 roku większość pieniędzy z budżetu na inwestycje pójdzie na dokończenie drugiej linii. - To jest już zakontraktowane - powiedział Wojciechowicz.

Zobacz wideo: Spełnijmy marzenie Powstańca

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl*

dqivkhl

Podziel się opinią

Share
dqivkhl
dqivkhl