Trwa ładowanie...
d3575ch

Wojewoda mazowiecki zawiesza organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zawiesił organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa. Zarządzenie obowiązuje do 25 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojewoda mazowiecki zawiesił organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa.
Wojewoda mazowiecki zawiesił organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa. (PAP)
d3575ch

Jak podkreślił wojewoda zawieszenie dotyczy w szczególności teatrów, oper, operetek, filharmoni, kin, muzów, domów kultury i galerii sztuki.

Radziwiłł zalecił jednocześnie wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie działalności klubów dziecięcych i żłobków. Rekomendowany termin zawieszenia to również 25 marca.

„Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie” – zaapelował Radziwiłł.

d3575ch

Komunikat, opublikowany w środę na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego jest związany z decyzją podjętą wcześniej podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Rząd zdecydował o zawieszeniu od czwartku funkcjonowania instytucji kultury. O zawieszeniu poinformował w środę na konferencji prasowej wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

W sumie w Polsce jest już 31 przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia w środę wieczorem poinformowało o czterech nowych przypadkach zakażenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3575ch

Podziel się opinią

Share
d3575ch
d3575ch