ycipk-p5ez4y

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargi ws. Łochowskiej 38. Decyzja komisji utrzymana

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wszystkie skargi dotyczące decyzji komisji weryfikacyjnej ws. Łochowskiej 38. "Ważna wygrana Komisji i kolejny krok w przywróceniu sprawiedliwości" - skomentował sprawę członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja reprywatyzacyjna uchyliła decyzję ws. Łochowskiej 38. WSA to podtrzymał
Komisja reprywatyzacyjna uchyliła decyzję ws. Łochowskiej 38. WSA to podtrzymał (PAP, Fot: Rafał Guz)
ycipk-p5ez4y

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczyła skargi na działania warszawskiej komisji reprywatyzacyjnej. Jej członkowie 26 marca 2018 r. uchylili reprywatyzację nieruchomości przy ulicy Łochowskiej 38 w Warszawie.

Ratusz zwrócił nieruchomość 9 grudnia 2011 roku. Podstawą do wydania tej decyzji był wniosek kuratora reprezentującego Józefa Pawlaka, przedwojennego właściciela kamienicy. Ale z akt sprawy wynikało, że kurator był pełnomocnikiem zmarłego - bo Pawlak zmarł w 1949 r.

ycipk-p5ez4y

– Wprawdzie kodeks postępowania administracyjnego nie zawiera przepisu, który stwierdzałby, że osoba zmarła nie może być stroną w sprawie. Jednak wynika to z samej konstrukcji pojęcia strony i jej zdolności prawnej, którą ocenia się według przepisów prawa cywilnego – powiedziała sędzia Małgorzata Boniecka-Płaczkowska.

Dlatego WSA odrzuciło skargę na decyzję komisji reprywatyzacyjnej. "Ważna wygrana Komisji i kolejny krok w przywróceniu sprawiedliwości w Warszawie" - skomentował sprawę Sebastian Kaleta, członek komisji.

ycipk-p5ez4y

Zobacz także: Czarnecki "dwójką” na liście PiS do PE. Gotowy na starcie z Kopacz

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-p5ez4y
Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p5ez4y

ycipk-p5ez4y
ycipk-p5ez4y