Trwa ładowanie...

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargi ws. Łochowskiej 38. Decyzja komisji utrzymana

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wszystkie skargi dotyczące decyzji komisji weryfikacyjnej ws. Łochowskiej 38. "Ważna wygrana Komisji i kolejny krok w przywróceniu sprawiedliwości" - skomentował sprawę członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

Share
Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargi ws. Łochowskiej 38. Decyzja komisji utrzymanaŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1g8tcw

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczyła skargi na działania warszawskiej komisji reprywatyzacyjnej. Jej członkowie 26 marca 2018 r. uchylili reprywatyzację nieruchomości przy ulicy Łochowskiej 38 w Warszawie.

Ratusz zwrócił nieruchomość 9 grudnia 2011 roku. Podstawą do wydania tej decyzji był wniosek kuratora reprezentującego Józefa Pawlaka, przedwojennego właściciela kamienicy. Ale z akt sprawy wynikało, że kurator był pełnomocnikiem zmarłego - bo Pawlak zmarł w 1949 r.

– Wprawdzie kodeks postępowania administracyjnego nie zawiera przepisu, który stwierdzałby, że osoba zmarła nie może być stroną w sprawie. Jednak wynika to z samej konstrukcji pojęcia strony i jej zdolności prawnej, którą ocenia się według przepisów prawa cywilnego – powiedziała sędzia Małgorzata Boniecka-Płaczkowska.

Dlatego WSA odrzuciło skargę na decyzję komisji reprywatyzacyjnej. "Ważna wygrana Komisji i kolejny krok w przywróceniu sprawiedliwości w Warszawie" - skomentował sprawę Sebastian Kaleta, członek komisji.

Zobacz także: Czarnecki "dwójką” na liście PiS do PE. Gotowy na starcie z Kopacz

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g8tcw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g8tcw