Trwa ładowanie...

Wojewódzki w obronie "Powiśla"!

"Ktoś kto bierze zamach na PKP POWIŚLE bierze zamach na polską kulturę"!

Wojewódzki w obronie "Powiśla"!
d41kr4y
d41kr4y

Wczoraj pisaliśmy o wniosku o odebraniu koncesji na alkohol jednemu z najpopularniejszych lokali w Warszawie, klubokawiarni "Powiśle". Wniosek złożyła straż miejska. Temat ten wywołał medialną burzę. Jedni popierają działania straży miejskiej, inni zaś stają murem za klubokawiarnią. W obronie "Powiśla" stanął wczoraj sam Kuba Wojewódzki, który na swoim fanpage napisał:

Kim byli by Jarosław Haszek, Charles Bukowski, Poldek Tyrmand, gdyby nie knajpy, kluby restauracje. Gdzie Stefan Kisielewski byłby dziś w naszej historii gdyby nie dostęp do baru w knajpie Na Rozdrożu. Kim byłby Marek Hłasko gdyby nie Kameralna. O ile mniej mieli byśmy magicznych tekstów Agnieszki Osieckiej gdyby nie jej liczne przystanie na Francuskiej. Klub, bar, knajpa to miejsce powstawania kultury. Ktoś kto bierze zamach na PKP POWIŚLE bierze zamach na polską kulturę ! Dziś PKP Powiśle, jutro Kora Jackowska ... co lub kogo zamkną pojutrze ???

Do końca lipca, do straży miejskiej wpłynęło blisko 200 zgłoszeń, pism, próśb i skarg dotyczących zakłócania ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych w pobliżu lokalu oraz zaśmiecania przyległego terenu. Dodatkowo, teren wokół klubokawiarni często zamienia się w zwykły śmietnik. Porozrzucane butelki, papiery, rozbite szkło, niedopałki papierosów lub plastikowe kubeczki. Tylko podczas ostatniego weekendu, w nocy z piątku na sobotę 70 osób ukarano mandatem za spożywanie alkoholu, zaśmiecanie terenu, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz używania słów nieprzyzwoitych.

Właściciele lokalu spotkali się wczoraj z przedstawicielami miasta i straży miejskiej. Złożyli na ich ręce pismo, w którym podkreślają zasługi lokalu dla miasta. Napisali w nim m.in.:

d41kr4y

Od samego początku, czyli od ponad trzech lat, bierzemy czynny udział we współtworzeniu tkanki miejskiej, organizując koncerty, wykłady, spotkania i panele dyskusyjne . (...) Wszystkie organizowane przez nas inicjatywy zawsze były i będą darmowe. Wynajęliśmy ochronę, która dba o bezpieczeństwo naszych gości i patroluje przyległe tereny (...), wynajęliśmy ekipę sprzątającą, która każdego dnia rano czyści teren ze śmieci (...). Mamy nadzieję, że uda nam się wypracować odpowiednie rozwiązanie pozwalające na dalsze działanie "Warszawa Powiśle".

Takie pismo, z załącznikami zostało również złożone do sekretariatów komendanta Straży Miejskiej, komendanta Policji,oraz Referatu Zezwoleń Alkoholowych w Wydziale Działalności Gospodarczej.

Co o tym sądzicie? Czy rację ma Wojewódzki, który przywołuje w obronie "Powiśla" takie postaci jak Hłasko czy Tyrmand? A może rację mają mieszkańcy, którzy chcą się w końcu porządnie wyspać i dość mają śmieci, jakie pozostawiają odwiedzający okolice klubu? Zachęcamy do dyskusji pod artykułem lub na naszym Facebooku .

Co o tym sądzicie?

d41kr4y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41kr4y