Trwa ładowanie...

Wola: Darmowa przychodnia dla bezdomnych

Bezdomni poza pomocą medyczną mają możliwość uzyskania wsparcia w znalezieniu miejsc noclegowych, wyrobieniu dokumentu tożsamości, czy uzyskaniu ubezpieczenia.

Wola: Darmowa przychodnia dla bezdomnych
d3ub569
d3ub569

"Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei" prowadzi przychodnię dla bezdomnych na warszawskiej Woli. Przychodnia finansowana jest przez Urząd Miasta Warszawy oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Przychodnia nie posiada żadnej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Finansowana jest przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Pozostałe środki pochodzą od darczyńców. Personel to sami wolontariusze. Placówka funkcjonuje w starych kontenerach połączonych w jeden nieduży, parterowy budynek, przy ul. Wolskiej 172. Luksusów zatem nie ma, ale nie chodzi o to, żeby było pięknie i kolorowo ale o to, żeby skutecznie pomagać.

Pomoc specjalistów

Pacjenci przyjmowani są w odpowiednio przystosowanych gabinetach lekarskich. Na stu metrach kwadratowych bezdomni znajdują fachową pomoc, na którą jako nieubezpieczeni nie mieliby szans w innych placówkach. Mogą liczyć na pomoc internisty, kardiologa, pulmonologa, chirurga, psychologa, psychiatry i dermatologa.

Jest tu także gabinet stomatologiczny, w którym doktor Ewa Jankowska-Antczak, od 2002 r. czuwa nad kondycją uzębienia pacjentów. – Zawsze chciałam pomagać ludziom i doszłam do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli będę pomagała robiąc to, co potrafię najlepiej.

d3ub569

Bezdomni w przychodni otrzymują pomoc nie tylko medyczną, ale często też teoretyczną. Mają możliwość uzyskania pomocy w znalezieniu miejsc noclegowych, wyrobieniu dokumentu tożsamości, czy uzyskaniu ubezpieczenia. Mogą również zaopatrzyć się w potrzebną odzież, czy obuwie.
Przychodnia jest zatem dla bezdomnych swojego rodzaju nadzieją na lepsze jutro. Szansą na polepszenie nie tylko stanu zdrowia ale i warunków życia.

Źródło: (portalsamorzadowy.pl/mediumpubliczne.pl)

d3ub569
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub569