Trwa ładowanie...

Wola. Ogłoszono przetarg na remont mieszkań w budynku przy ul. Piaskowej 9

Wolski ZGN ogłosił przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Piaskowej 9. To kolejny krok w kierunku powrotu mieszkańców do swoich mieszkań. Równolegle w budynku prowadzone są prace wzmacniające konstrukcję obiektu.

Share
Wola. Ogłoszono przetarg na remont mieszkań w budynku przy ul. Piaskowej 9
Źródło: Urząd m.st. Warszawa
dp2ue5m

W budynku przy ul. Piaskowej 9 prowadzone są prace związane z modernizacją i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych obiektu. Wkrótce rozpoczną się remonty mieszkań. Wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami ogłosił właśnie przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych, które znajdują się na 7 i 8 piętrze w budynku przy ul. Piaskowej.

– Zakres prac będzie obejmował roboty ogólnobudowlane, sanitarne i elektryczne. Oferty można składać do 10 czerwca br. do godz. 9:00 – powiedział Mateusz Matejewski, dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Wola. Kolejne przetargi będą sukcesywnie ogłaszane – poinformował Urząd Dzielnicy Wola.

Na zakończenie prac remontowych czeka 75 rodzin. – Mimo niesprzyjających okoliczności i panującej epidemii jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej wzmocnić konstrukcję budynku i wyremontować lokale, tak aby mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań – powiedział burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. Dodał, że prace związane z konstrukcją obiektu realizowane są zgodnie z harmonogramem. Powinny zakończyć się najpóźniej do końca sierpnia.

dp2ue5m

Remont prowadzony jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii taśm kompozytowych z włókna węglowego. Dzięki temu zagwarantowana będzie zwiększona wytrzymałość konstrukcji pod względem rozciągania i zginania konstrukcji budynku.

Warszawa. Zły stan techniczny budynku

W lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9. Inspektor nakazał natychmiastowy remont.

Do jego przeprowadzenia konieczne było wykwaterowanie lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki i umieszczenie ich w lokalach zastępczych. Decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Konieczność wykwaterowania mieszkańców potwierdził również Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dp2ue5m

Podziel się opinią

Share
dp2ue5m
dp2ue5m