Trwa ładowanie...

Wola. Ogłoszono przetarg na remont mieszkań w budynku przy ul. Piaskowej 9

Wolski ZGN ogłosił przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Piaskowej 9. To kolejny krok w kierunku powrotu mieszkańców do swoich mieszkań. Równolegle w budynku prowadzone są prace wzmacniające konstrukcję obiektu.

Share
Wola. Ogłoszono przetarg na remont mieszkań w budynku przy ul. Piaskowej 9Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d1i4r4r

W budynku przy ul. Piaskowej 9 prowadzone są prace związane z modernizacją i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych obiektu. Wkrótce rozpoczną się remonty mieszkań. Wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami ogłosił właśnie przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych, które znajdują się na 7 i 8 piętrze w budynku przy ul. Piaskowej.

– Zakres prac będzie obejmował roboty ogólnobudowlane, sanitarne i elektryczne. Oferty można składać do 10 czerwca br. do godz. 9:00 – powiedział Mateusz Matejewski, dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Wola. Kolejne przetargi będą sukcesywnie ogłaszane – poinformował Urząd Dzielnicy Wola.

Na zakończenie prac remontowych czeka 75 rodzin. – Mimo niesprzyjających okoliczności i panującej epidemii jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej wzmocnić konstrukcję budynku i wyremontować lokale, tak aby mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań – powiedział burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. Dodał, że prace związane z konstrukcją obiektu realizowane są zgodnie z harmonogramem. Powinny zakończyć się najpóźniej do końca sierpnia.

d1i4r4r

Remont prowadzony jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii taśm kompozytowych z włókna węglowego. Dzięki temu zagwarantowana będzie zwiększona wytrzymałość konstrukcji pod względem rozciągania i zginania konstrukcji budynku.

Warszawa. Zły stan techniczny budynku

W lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9. Inspektor nakazał natychmiastowy remont.

Do jego przeprowadzenia konieczne było wykwaterowanie lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki i umieszczenie ich w lokalach zastępczych. Decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Konieczność wykwaterowania mieszkańców potwierdził również Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1i4r4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i4r4r
d1i4r4r